Zpět na » Serie A » Ronaldo má s Juventusem první trofej, sám rozhodl italský Superpohár

Serie A - Ronaldo má s Juventusem první trofej, sám rozhodl italský Superpohár

Ronaldo má s Juventusem první trofej, sám rozhodl italský Superpohár © skysports.com - Cristiano Ronaldo

1

16.01. - REVIEW Cristiano Ronaldo získal s turínským Juventusem svou první trofej. Stará dáma ve finále italského Superpoháru porazila AC Milán těsným výsledkem 1:0 a jedinou branku po hodině hry obstaral právě sám portugalský útočník. Potvrdil tak, že kam přijde, tam vyhrává trofeje.

Juventus 1:0 (0:0) AC Milán

Branka: 61. Ronaldo

Juventus FC: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Alex Sandro - Bentancur (86. Bernardeschi), Pjanić (65. Can), Matuidi - Costa (90. Khedira), Dybala, Ronaldo

AC Milán: Donnarumma G. - Calabria, Zapata, Romagnoli (C), Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paquetá (71. Borini) - Castillejo (70. Higuaín), Cutrone (79. Conti), Calhanoglu

První vážnější příležitost italského Superpoháru si v 17. minutě vypracoval Cancelo, jenž těsně minul pravou tyč milánské branky.

Ve 35. minutě se po přihrávce Costy k míči dostal Matuidi a poslal Starou dámu do vedení. Rozhodčí ovšem správně odmával ofsajd a stav tak zůstával nezměněn.

O sedm minut později po centru Costy z voleje pálil Ronaldo, mířil mimo. Na konci první půle zahrozili i Rossoneri, svou střelu z dobré pozice ale mimo tři tyče poslal i Calhanoglu.

Přesnější mířidla měl hned v úvodu druhé půle Cutrone a svou krásnou střelou z první orazítkoval břevno. Po hodině hry to znovu zkoušel Calganoglu, Szczesny byl na místě.

O minutu později se poté po skvělém centru Pjaniče k hlavičce dostal Cristiano Ronaldo a svou trefou rozhodl o triumfu Staré dámy. V 68. minutě přidal Juventus druhou trefu, gól Dybaly ale znovu nebyl uznán. I tentokrát šlo o ofsajdové postavení Matuidiho.

Juventus vs. AC Milan - Italian Supercup
Cristiano Ronaldo slaví jedinou branku utkání (zdroj: zimbio.com)

Po šesti minutách později Kessié tvrdým skluzem zajel do nohy Cana a od rozhodčího Bantiho inkasoval červenou kartu. Juventus následně zápas zkušeně dohrál a získává tak italský Superpohár!

Více informací o Juventus FC naleznete zde.