Zpět na » Serie A » Totti znovu za hrdinu, diváci viděli již sedm penalt a pět červených karet

Serie A - Totti znovu za hrdinu, diváci viděli již sedm penalt a pět červených karet

Totti znovu za hrdinu, diváci viděli již sedm penalt a pět červených karet © skysports.com - Francesco Totti

1

20.04. - REVIEW Francesco Totti se dvakrát dotknul míče a byly z toho dvě branky. AS Řím otočil duel s Turínem a díky výhře 3:2 navýšil náskok na třetí pozici. Inter totiž padl s Janovem. Na čele se nic nemění, Juventus nedal šanci Laziu a Neapol doma smetla Bolognu.

Už o víkendu může Juventus slavit další obhajobu Scudettu. Doma si Stará dáma bez problémů poradila s Laziem, vyhrála osmý duel v řadě a titul je znovu blíž.

Zatímco Marchetti zasahoval hned devětkrát, Buffon se po střele mezi tři tyče vrhl jen jednou. První velkou šanci měl Paulo Dybala, Marchetti se zaskvěl. Ve 20. minutě pálil těsně vedle Alex Sandro, o minutu později zasáhl znovu Marchetti, tentokrát proti střele Pogby.

Ve 39. minutě už ale hostující gólman kapituloval, Pogba v pokutovém území vybídl Mandžukiče a ten si již věděl rady. Hned na počátku druhé půle poté fauloval Gabarron a hosté šli do oslabení. Toho brzy využil Dybala, jenž proměnil penaltu.

Krásnou ránu poté vyslal znovu Dybala, tentokrát si asistenci připsal Khedira. Další velkou šanci měl Zaza, Machetti už ale neinkasoval. Přesto je Juventus velmi blízko titulu. A to i přes jasnou včerejší výhru Neapole.

Ta se obešla i bez Gonzala Higuaína a Boloni nasázela šest kousků. První penaltu ve 34. kole proměnil Manolo Gabbiadini, zvyšoval už na 2:0.

Ve druhé půli čistým hattrickem sestřelil Bolognu Dries Mertens, poslední slovo si vzal střídající David López. Neapol prověřila gólmana Miranteho hned čtrnáctkrát, to Bologna nevyslala na Reinu ani jednu střelu. Neapoli to ale již k ničemu nebude, o titul už dávno přišla.

I boj o třetí místo už vypadá jako rozhodnutý. Inter Milán totiž překvapivě podlehl Janovu, zatímco AS Řím otočil domácí souboj s turínským FC.

Belotti poslal z penalty do vedení hosty, Manolas sice v 66. minutě vyrovnal, ale Martinez deset minut před koncem znovu rozjásal hostující fandy.

Jenže v 86. minutě přišel na hřiště Francesco Totti a to se začaly dít věci! V téže minutě prodloužil přímý kop hlavou Manolas a Totti doklepl míč do branky. Několik vteřin po rozehrání navíc zahrál v pokutovém území rukou Maksimovič a Totti z penalty rozhodl.

Francesco Totti a Mohamed Salah (skysports.com)

V posledních dvou duelech tak vstřelil tři branky, zajistil svému týmu čtyři body a především díky němu má AS Řím nyní sedmibodový náskok na Inter.

Na čtvrtou pozici se dnes mohla posunout Fiorentina, ta ale podlehla Udinese. Šest branek bylo k vidění v Chievu, domácí tým nedal šanci Frosinone. Celkem bylo k vidění již sedm penalt a pět červených karet.

A ještě jedna věc na závěr, rozhodně nepříjemná pro fandy Hellasu. Verona nezvládla zápas s Empoli a pokud zítra Carpi porazí AC Milán, bude osud Verony definitivně zpečetěn.

Výsledky 34. kola italské Serie A:

Neapol - Bologna 6:0
Sassuolo - Sampdoria 0:0
AS Řím - Turín 3:2 (66. Manolas, 87. a 88. z penalty Totti - 35. Belotti z penalty, 80. Martinez)
Empoli - Hellas Verona 1:0 (50. Maccarone)
Chievo - Frosinone 5:1 (36. Floro Flores, 47. z penalty a 80. Pellissier, 58. Rigoni, 60. Sardo - 5. D. Ciofani)
Janov - Inter Milán 1:0 (77. De Maio)
Juventus - Lazio 3:0 (39. Mandžukić, 52. z penalty a 64. Dybala)
Palermo - Atalanta 2:2 (2. Vázquez z penalty, 76. Struna - 11. Boriello z penalty, 50. Paletta)
Udinese - Fiorentina 2:1 (2. Zapata, 53. Thereau - 24. Zarate)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.