Zpět na » Serie A » Favorité bodovali naplno, Juventus zdolal Palermo a Neapol díky hattricku Higuaína rozdrtila Hellas

Serie A - Favorité bodovali naplno, Juventus zdolal Palermo a Neapol díky hattricku Higuaína rozdrtila Hellas

Favorité bodovali naplno, Juventus zdolal Palermo a Neapol díky hattricku Higuaína rozdrtila Hellas © forzaitalianfootball.com - Gonzalo Higuaín

0

27.10. - REVIEW V nedělních zápasech bodovali naplno především favorité. Tři body získaly Juventus, Udinese, Inter Milán, Neapol i Lazio, které zvítězilo díky brance Mira Kloseho. Ve šlígru kola poté AC Milán remizoval s Fiorentinou 1:1.

Čtyři velké šance, dva góly. Tak vypadalo utkání mezi Juventusem a Palermem. Stará dáma nedala hostujícímu týmu šanci a opět tak navýšila své vedení v tabulce. Rozhodující moment utkání se udál ve 32. minutě, Tévez místo střely zvolil přihrávku na zcela volného Vidala a o třech bodech bylo jasno.

Vedení navýšil po dalších dvaatřiceti minutách Fernando Llorente, kterému míč připravil od rohového praporku Andrea Pirlo. Další dvě velké šance měl střídající Sebastian Giovinco, poprvé nechal vyniknout Sorrentina, následně trefil tyč.

Bez problémů si pro tři body došli i hráči Udinese. Již v 6. minutě se na hranici vápna uvolnil Antonio Di Natale a parádní ranou do šibenice rozhodl. O půl hodiny později se Cyril Thereau rozhodl italského útočníka napodobit a taktéž velice povedenou střelou zvýšil na konečných 2:0.

Pod kontrolou měl duel i Inter Milán. O osudu utkání rozhodla 30. minuta a faul gólmana Lealiho. Rozhodčí vytasil červenou kartu a ukázal na penaltový puntík. Z penalty se následně nemýlil Mauro Icardi a bylo tak po zápase. Inter byl v dalším průběhu lepší a kontroloval hru. Po třech ztrátách tak opět zabral a posunul se na 8. místo.

Ve velké formě se momentálně nachází Lazio, které vyhrálo již počtvrté v řadě. Tentokrát se o výhru nezasloužil útočník Djordjevič, nahradil ho však Miroslav Klose. Ten se jako střídající hráč dostal v 60. minutě k odraženému míči po střele Candrevy a rozhodl o další domácí výhře Lazia. Římané se tak posunuli již na 5. místo.

Velkou show dnes doma předvedli hráči Neapole. Po poločase sice na tabuli svítilo skóre 1:1, poté však přišla smršť. Vše odstartoval svou druhou trefou Marek Hamšík. Za osm minut sice po skvělé individuální akci vyrovnal López, od Verony to však bylo vše.

Parádní akcí poté rozhodl Gonzalo Higuaín a za dalších osm minut se radoval i José Callejón. Higuaína vzápětí našel skvělou přihrávkou Albiol a netrvalo dlouho a argentinský útočník završil hattrick. Tedy, nejprve mu ho odebral rozhodčí, když odmával velice sporný ofsajd. Emil Hallfredsson ale v 90. minutě podrazil v pokutovém území soupeře a Gonzalo Higuaín se přecijen mohl z hattricku radovat. Neapol popáté v řadě v Serii A boduje a stoupá tabulkou.

Ve šlágru kola se udála druhá remíza 8. kola, AC Milán remizoval s Fiorentinou v poměru 1:1 a musíme dodat, že výsledek je zcela zasloužený.

AC Milán šel do vedení ve 25. minutě, Zapatovu ránu dorazil do branky hlavičkou Nigel de Jong. Rozhodnout mohl šest minut po přestávce Andrea Poli, jeho střela ovšem nebyla přesná. A tak se prosadili hosté, Cuadrado našel střídajícího Iličiče, který samostatnou akci završil pěknou a nechytatelnou trefou.

O čtyři minuty později měl tři body pro AC na kopačce El Shaarawy, jeho rána mířila jen pár centimetrů vedle levé tyče. Do hry se dostal na poslední desetiminutovku i Fernando Torres, do žádné slibné pozice se však nedostal. AC Milán tak kvůli remíze spadl na šesté místo, Fiorentina stále zůstává těsně pod první desítkou.

Branky:
44. A 58. Hamšík, 68., 84. a 90. z penalty Higuaín, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. López

AC Milán 1:1 (1:0) Fiorentina