Zpět na » Serie A » Dvě červené, tři penalty a pět branek. Šlágr italské ligy ovládl Juventus

Serie A - Dvě červené, tři penalty a pět branek. Šlágr italské ligy ovládl Juventus

Dvě červené, tři penalty a pět branek. Šlágr italské ligy ovládl Juventus © calankamedia.com - Carlos Tevez

3

05.10. - REVIEW Šlágr 6. kola Serie A nakonec lépe vyzněl pro Juventus. Obhájce Scudetta porazil AS Řím 3:2 i díky dvěma penaltám Carlose Téveze. Diváci viděli dohromady tři penalty i dvě červené karty, které vzešly ze závěrečné strkanice.

Juventus FCJuventus 3:2 (2:2) AS ŘímAS Řím

Branky: 27. a 45+3. z penalty Tévez, 86. Bonucci, 32. Totti z penalty, 43. Iturbe
ČK: 88. Morata - 89. Manolas

To bylo tedy utkání! Již během první půle viděli diváci čtyři branky a hned tři padly z penaltového kopu. Pojďme ale hezky od začátku. Do první velké šance se po dvaceti minutách dostal Llorente, ale se svou střelou z první neuspěl. Za sedm minut už se ale domácí dočkali. Po přímém kopu Pirla zahrál rukou v pokutovém území Maicon a následovala tak penalta. K ní se postavil Carlos Tévez a domácí šli do vedení.

Jenže po pěti minutách bylo vyrovnáno. Po faulu Lichtsteinera penaltu tentokrát proměnil Totti. Za svou oslavu viděl žlutou kartu. Mimochodem, v té chvíli už na lavičce hostujícího celku nebyl trenér Garcia, který byl vykázán na tribunu. Celkově bylo utkání velice vyhrocené a rozhodčí Gianluca Rocchi rozdal celkem sedm žlutých karet.

Blížil se konec poločasu a vypadalo to na remízový stav. Ten taky nakonec nastal, ale jiný, než se čekal. Ve 43. minutě totiž Gervinho parádním způsobem vysunul Iturbeho a Buffon byl bez šance. Hosté vedli, ale dlouho se neradovali. Pjanič se dostal do kontaktu s Pogbou a byla tu další penalta. Tu bez problémů znovu proměnil Tévez a do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Obrovskou šanci na rozhodnutí měl po hodině hry Pjanič, jeho střela však nakonec mířila mimo tři tyče. A tak se v samotném závěru prosadili domácí. Po rohovém kopu se k míči dostal Leonardo Bonucci a parádní ranou rozhodl o výhře Staré dámy. V závěru ještě došlo k hromadné strkanici, kterou Rocchi vyřešil jednoduše.

Střídající Morata putoval do sprch za tvrdý zákrok na Manolase a hostující obránce jej doplnil za oplácení. Ve šlágru šestého kola tak nakonec uspěl Juventus a stále vede Serii A bez ztráty bodu. Bez prohry je kromě Juventusu i Sampdoria, která dnes nejtěsnějším rozdílem porazila Atalantu.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.