Zpět na » Serie A » Di Natale začal páradně stejně jako De Guzmán, výhru slaví i AC Milán

Serie A - Di Natale začal páradně stejně jako De Guzmán, výhru slaví i AC Milán

Di Natale začal páradně stejně jako De Guzmán, výhru slaví i AC Milán © gazzetta.it - Totò Di Natale

0

31.08. - REVIEW Udinese svůj klenot neztratilo, Antonio Di Natale kariéru neukončil a místo toho vstřelil dvě branky. Výborně začal i nizozemský záložník Jonathan De Guzmán, který v nastavení rozhodl o výhře Neapole. Parádní vstup zažil i AC Milán, Fernando Torres u toho ale ještě nebyl.

Parádní vstup do sezóny prožil kapitán Udinese Antonio Di Natale a s ním i celý jeho tým. Před několik měsíci přitom ohlásil konec kariéry, ale nakonec ještě v týmu pokračuje. A Udine mu po dnešku může děkovat za první tři body.

Nováček z Empoli byl velice nebezpečný a po poločas držel bezbrankovou remízu. Během pěti minut ale o možné body přišel. V 57. minutě využil Di Natale přihrávky Muriela a o pět minut později pěknou střelou ke vzdálenější tyči rozhodl o konečné výhře 2:0.

Di Natale tak dvakrát skóroval a už je v pozici zatím nejlepšího střelce italské ligy. Velice dobře začal i nizozemský záložník Jonathan De Guzmán.

Ten dnes odehrál jen 17 minut, přesto se stal hvězdou utkání a především Neapole. Ta šla v Janově do vedení, už ve 3. minutě se trefil Callejón. Pět minut před poločasem ale vyrovnal Pinilla a po celý druhý poločas to vypadalo na dělbu bodů.

V páté minutě nastavení Zuniga našel právě De Guzmána, který akci parádním způsobem zakončil a vybojoval tak pro Neapol dva body navíc.

Skvělý úvod zaznamenal AC Milán, který dnes nastoupil ještě bez Fernanda Torrese. Už v sedmé minutě otevřel skóre Keisuke Honda, deset minut po přestávce přidal druhou branku Muntari.

Lazio následně ze hry stáhlo Mira Kloseho a potřetí inkasovalo. Nepříjemný start má za sebou jiný nizozemský hráč, obránce Stefan de Vrij. Ten v 64. minutě v pokutovém území fauloval a Jérémy Ménez, posila z PSG, z penalty skóroval.

Jenže poté zabralo i Lazio a donutilo Alexe vstřelit si vlastní gól. V obraně to od AC nebyl dobrý výkon a Lazio se několikrát dostalo do velké šance. Neuspěl ale Mauri, ani De Vrij. V závěru rozhodčí Paolo Tagliavento odpískal druhou penaltu, tentokrát za zákrok Abateho. Antonio Candreva však penaltu neproměnil a AC Milán tak Lazio porazil 3:1.

Druhý milánský klub už tak úspěšný nebyl. V Turíně uhrál Inter bezbrankovou remízu a navíc na pár zápasů přijde o Nemanju Vidiče. Ten si ve druhé minutě nastavení za své výroky k rozhodčímu vykoledoval červenou kartu. Inter ale za bod může být rád, ve 20. minutě totiž domácí Larrondo neproměnil penaltu.

Co se týče nováčků, nejlépe dopadla Cesena, která zásluhou Alexe Rodrígueze a také velice dobré obrany zvítězila nad Parmou nejtěsnějším rozdílem 1:0. Blízko k výhře bylo i Palermo, první minuta nastavení však rozhodla o tom, že body si nakonec budou se Sampdorií dělit. O Empoli již řeč byla, v Udine body nezískalo.

Co tedy na závěr k prvnímu kolu říci? Dvě neproměněné penalty, dvě červené karty, dva vlastní góly i tři branky v nastavení. Přidejme ještě dvě bezbrankové remízy. V deseti zápasech jsme viděli jen 17 branek a po prvním kole vede italskou Serii A AC Milán.