Zpět na » Serie A » Conteho trest byl výrazně zpřísněn

Serie A - Conteho trest byl výrazně zpřísněn

Conteho trest byl výrazně zpřísněn © zimbio.com - Charismatický pohled Antonia Conteho...

1

14.09. - Antonio Conte se nedávno odvolával vůči desetiměsíčnímu zákazu trénování v rámci Serie A, ten mu ale byl ještě navýšen. Kouč Juventusu totiž nesmí vést svůj tým ani v Lize mistrů.

Světová fotbalová federace FIFA rozhodla o tom, že Conte nesmí usednout na lavičku Staré dámy ani v mezinárodních utkáních, původně přitom trest platil jen pro italskou nejvyšší soutěž. Třiačtyřicetiletý kouč tak přijde například o středeční utkání proti londýnské Chelsea, která v Lize mistrů obhajuje titul. Dalšími soupeři Bianconeri ve skupině Ligy mistrů jsou Šachťar Doněck a dánský outsider z Nordsjaellandu, pro italský celek by neměl být nijak závažný problém postoupit do vyřazovací části i bez Conteho přímé účasti. Mužstvo během sezony povede dosavadní asistent Massimo Carrera.

Antonio Conte ukončil hráčskou kariéru v roce 2004, prakticky celou ji strávil v Juventusu Turín, kam přestoupil v roce 1991 z domovského Lecce. Za italský národní tým si připsal 41 startů s bilancí dvou vstřelených branek, doma má třeba stříbrnou medaili z Eura 2000. V dresu Juventusu pak vyhrál pětkrát Serii A, po jednom triumfu získal i v Poháru UEFA a Lize mistrů. Jako trenér se zatím prezentoval v Arezzu, Bari, Atalantě, Sieně a naposledy v Juventusu, se kterým získal v uplynulé sezoně Scudetto.