Zpět na » Serie A » Souhrn 37. kola Serie A: Juventus získává Scudetto! Děkovat může Interu

Serie A - Souhrn 37. kola Serie A: Juventus získává Scudetto! Děkovat může Interu

Souhrn 37. kola Serie A: Juventus získává Scudetto! Děkovat může Interu © sports.yahoo.com - Mirko Vučinič slaví branku, Juventus získává Scudetto!

3

06.05. - VIDEO Juventus je mistrem italské Serie A pro sezónu 2011/12. V předposledním kole porazil Cagliari 2:0 a zároveň AC Milán nezískal ani bod. Stará dáma děkuje Interu, který v milánském derby porazil AC 4:2! Hattrick vsítil Diego Milito.

Zápasy o titul:

Cagliari

Cagliari Calcio 0:2 (0:1) Juventus FC

Juventus

Branky: 6. Vučinič, 74. Canini vlastní

Juventus porazil Cagliari a poprvé od korupční aféry získává Scudetto! To si letos opravdu zaslouží. V lize stále nenašel přemožitele a po minulé sezóně zažívá neskutečně zlepšení!

Juventus tak získává italský titul po devíti letech, naposledy se radoval v roce 2003. V historii je to pro Starou dámu osmadvacátý titul.

Utkání začalo pro Juventus skvěle. Po spolupráci s Bonnucim se trefil Mirko Vučinič. Stará dáma byla po ceý zápas lepším týmem. Velké šance si vypracovali Marchisio s Pirlem, Agazzi ale držel Cagliari a také AC Milán ve hře.

Agazzi si poradil i s pokusem Pepeho, který se nakonec objevil v základní sestavě. Ve 22. minutě se stala pro hosty dost nepříjemná věc. Po srážce s Mauriziem Pinillou se zranil Stephan Lichtsteiner a musel být odvezen do nemocnice.

Juventus Cagliari jasně přehrával a další střela Pirla skončila na tyčce. Ve druhém poločase se dlouho noc nedělo, Agazziho vyzkoušel až v sedmdesáté minutě Pepe.

Definitivní rozhodnutí přišlo až v 74. minutě. Borriellovu střelu tečoval Canini a byla z toho vlastní branka. Juventus poté zápas už jen dohrával a po radostné zprávě z Milána se mohl začít radovat. Po devíti letech získává italský titul!

Juventus slaví Scudetto! Slavit ho ale na hřišti nemůže Stephan Lichtsteiner, který v
první půli utrpěl zranění po souboji s Mauriziem Pinillou a musel být odvezen do
nemocnice v Terstu.

Antonio Conte je novým hrdinou Juventusu! Se Starou dámou dokázal vyhrát titul!

Gianluigi Buffon v letošní sezóně předváděl skvělé výkony, Juventus i díky němu
získal Scudetto.

Inter

Internazionale FC 4:2 (1:1) Milan AC

AC Milán

Branky: 14. Milito, 52. Milito z penalty, 80. Milito z penalty, 87. Maicon - 44. Ibrahimovič z penalty, 46. Ibrahimovič

To byl teda zápas! Nechybělo mu nic! Derby della Madonnina ovládl podruhé v sezóně Inter, zvítězil 4:2. Stále tak hraje o evropské poháry a má pořád teoretickou šanci na třetí místo, které zaručuje předkolo Ligy mistrů. V posledním kole hraje proti Laziu.

Zároveň Inter velmi pomohl Juventusu, který díky tomuto zápasu získává titul. První šanci zápasu si po spolupráci s Robinhem vypracoval Ibrahimovič, jenže minul.

Za dvě minuty pak Samuel našel Milita a ten poslal Inter do vedení. To mohl navýšit ve 20. minutě Sneijder, Abbiati ale zakročil. Činit se musel i ve 33. minutě. Nejprve si poradil se slabou hlavičkou Cambiassa, následně zneškodnil i dorážku Sneijdera.

Střely sice zneškodnil, ale zápas nakonec nedochytal. V téže minutě se zranil a musel ze hřiště. Oba týmy už se možná viděly v šatně, jenže přišel dost zajímavý moment. Cesar rukou podrazil Boatenga a pískala se penalta. Pravdou je, že kontakt tam byl, ale Boateng si trochu zahrál na kaskadéra.

Nicméně penalta byla odpískaná a Ibrahimovič minutu před přestávkou vyrovnal. Jak se hraje o titul ukázal opět Ibrahimovič. Hned v první minutě druhé půle totiž nádhernou samostatnou akcí poslal AC do vedení.

To ale trvalo pouze šest minut. Rozhodčí Rizzoli totiž v 52. minutě odpískal penaltu za faul na Milita a nejlepší hráč Interu penaltu proměnil. V 70. minutě se ke střele dostal Abate a mohl hosty znovu poslat do vedení, jenže Cesar s jeho hlavičkou problémy neměl.

V 72. minutě se k velké šanci dostal Wesley Sneijder, střídající Amelia jeho pokus zneškodnil stejně tak jako jeho pokus o dvě minuty později.

Rozhodnutí přišlo v 79. minutě. Nesta zahrál v pokutovém území rukou a Milito z penalty dovršil hattrick! AC Milán šel samozřejmě do útoku, místo vyrovnávací trefy ale inkasoval počtvrté. A gólman Amelia byl bez šance. Maicon potvrdil fakt, že jeho střela je neskutečně rychlá a přesná. Krásná branka do šibenice rozhodla o tom, že AC je bez titulu.

VIDEO Z TOHOTO UTKÁNÍ:

Diego Milito slaví úspěšně proměněný pokutový kop, kterým vyrovnával na 2:2.

Diego Milito završuje hattrick a určuje titul Juventusu!

Zápasy o třetí místo zaručují předkolo Ligu mistrů:

AS Řím

Roma AS 2:2 (0:0) Catania Calcio

Catania

Branky: 52. a 77. Totti - 58. Lodi z penalty, 67. Marchese

Francesco Totti znovu zářil, opět ale z toho tři body nejsou. Catania vstřelila také dvě branky a z Říma si odváží bod. To s největší pravděpodobností znamená, že AS Řím v příští sezóně nebude hrát žádné evropské poháry.

Domácí začali skvěle a vlastně po celé utkání byli lepší. Už v 9. minutě mohl poprvé skórovat Francesco Totti, ale neproměnil penaltu! Jeho střelu dokázal vyrazit gólman Carrizo, Totti následně selhal i z dorážky.

Na druhé straně měli šanci Gomez s Lodim, tentokrát se zaskvěl Lobont. Ve 22. minutě nebezpečně hlavičkoval Heinze, Carrizo si míč pohlídal. Následně neuspěl Marco Motta a velkou šanci spálil těsně před přestávkou Gago.

To samé potkalo ještě v první půli i De Rossiho. V 52. minutě na branku vypálil Totti a odčinil svou chybu, poslal domácí do vedení. Vlci ale o vedení brzy přišli, Heinze fauloval a Lodi proměnil pokutový kop.

Poté pálil vedle Borini, za sedm minut přišel trest. Po rohovém kopu se nádhernou střelou dokázal prosadit Marchese. V 73. minutě mohl vyrovnat Bojan, uspěl ale až Totti o čtyři minuty později. Carrizo byl podruhé překonán a musel se pořádně činit, aby nedostal další branku.

V 80. minutě podruhé zneškodnil Bojana. Vítěznou branku měl v nastavení na hlavě De Rossi, ale míč se mezi tři tyče nevešel. Olympijský stadion viděl krásný fotbal, ale znovu ne tříbodový zisk.

Udinese

Udinese Calcio 2:0 (1:0) Genoa CFC

Janov

Branky: 30. Di Natale, 66. Floro Flores
ČK: 29. Kucka, 38. Palacio (oba FC Janov)

ČK: 90. Morleo - 90. Dzemaili

Neapol podlehla Bologni 2:0 a šance na Ligu mistrů jsou najednou velmi malé. Naopak velkou šanci má nyní Udinese, které doma bez problémů porazilo Janov. Pohodová výhra byla způsobena i tím, že Janov hrál od 38. minuty o devíti.

Zazářilo duo Antonio. Skóré otevřel nejlepší střelec Udinese Di Natale, konečnou podobu dal výsledku Floro Flores. Šanci má po tomto kole i Lazio, které na Udinese ztrácí dva body.

Do základní sestavy nastoupil v Bergamu i Libor Kozák a ve 35. minutě otevřel skóré. Kozák se trefil v dresu Lazia po hodně dlouhé době, naposledy se prosadil v únoru, celkově zatím v lize zaznamenal tři trefy. Pojistku dal Laziu až v nastavení druhé půle Lorik Cana.

Lazio tak má šanci, v posledním kole nastoupí doma, ale hrát bude proti silnému Interu, který má také teoretickou šanci na postup do Ligy mistrů.

Neapol v posledním kole bude hostit Sienu, Udinese jede do Catanie. Rozhodne se tak v posledním kole. Co myslíte, kdo si nakonec zahraje o Ligu mistrů?

Palermo - Chievo 4:4 (2:2)
Branky: 10. z pen., 19. a 74. Miccoli, 89. Silvestre - 28. z pen. a 72. Pellissier, 30. Uribe, 46. Luciano

Novara - Cesena 3:0 (1:0)
Branky: 28. a 68. obě z pen. a 86. Rigoni

Lecce je velice blízko sestupu. Janovu stačí získat jen bod a je hotovo! Fiorentina v Lecce zvítězila 1:0 a zajistila si záchranu.

Domácí sice měli převahu, ale gólově jí nedokázali vyjádřit. Rozhodnutí přišlo ve 35. minutě, kdy Oliviera nacentroval a Alessio Cerci vstřelil jedinou branku utkání.

Ve druhé půli fialky dost kouskovaly hru a nastavovalo se proto šest minut. Největší šanci na vyrovnání měl David Di Michele, gólman Boruc byl ale dnes výborný a branku nedostal. Fiorentina se tak může na Serii A těšit i v příští sezóně, musí však provést spoustu změn.

Parma vyhrála i v Sieně a v poslední době předvádí opravdu skvělý fotbal. A osmé místo je výborným úspěchem. V Sieně o osudu zápasu rozhodli Sebastian Giovinco a Sergio Floccari, tedy oba útočníci hostujícího celku.

Skvělou podívanou viděli diváci v Palermu, znovu ovšem ne jejich výhru. Padlo osm branek a diváci viděli i jeden hattrick. Utkání nakonec skončilo 4:4!

Domácí šli do vedení po penaltě Miccoliho, za dalších devět minut se prosadil nejlepší útočník Palerma podruhé. Jenže za pár minut hosté vyrovnali. Ve 28. minutě proměnil penaltu Pellissier a za dvě minuty dokázal vyrovnat Uribe.

Poločas nakonec mohli vyhrát domácí, ale Miccoli velkou šanci zahodil. A hned na začátku druhé půle využil svou šanci Luciano a poslal hosty do vedení. Chievo poté mělo šanci na zvýšení náskoku, jenže Pellissier ani Rigoni neuspěli. Nejlepší kanonýr Chieva se ale nakonec prosadil a v 72. minutě zvýšil na 2:4.

Domácí se ale nevzdali a stejně jako hosté v první půli dokázali domácí rychle odpovědět v té druhé. V 74. minutě se trefil Fabrizio Miccoli a završil hattrick, na konečných 4:4 upravoval minutu před koncem Matias Silvestre.

Marco Rigoni hattrickem sestřelil poslední Cesenu a sestupující Novara se tak důstojně rozloučila s domácími fanoušky. Rigoni se dvakrát prosadil z penalty, třetí branku přidal po souhře s Radovanovičem. Domácí tak zvítězili 3:0.