Lukáš Haraslín podepsal novou smlouvu ve Spartě. V týmu je spokojený i díky skvělé partě
© @sparta.cz - Lukáš Haraslín
0
23.02. -
Vedle senzačního postupu v Evropské lize s Galatasarayem se Spartě podařilo i prodloužení smlouvy s jedním z nejzásadnějších článků nejen tohoto úspěchu. Lukáš Haraslín podepsal novou víceletou smlouvu a tím i dokázal, že je ve Spartě spokojený.
„Chtěl bych Spartě za tuto příležitost poděkovat. Budu se ji snažit maximálně využít, pokračovat v tvrdé práci a odvděčit se klubu svými výkony na hřišti. Dal se tu dohromady vynikající tým. Ještě nikdy jsem nehrál v mužstvu, které by drželo takhle spolu i mimo hřiště. S klukama trávíme na Strahově i volný čas. I to mělo samozřejmě velkou roli v tom, abych ve Spartě zůstal. Proto bylo mé rozhodování jednoduché,“ uvedl Haraslín krátce po podpisu nové smlouvy.
Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant působí na Letné od roku 2021, kdy přišel původně na hostování s obcí z italského týmu Sassuola. Ten je momentálně až na sedmnáctém místě italské Serie A, takže ve Spartě má určitě lepší vyhlídky na další průběh kariéry. V italském týmu se mu statisticky příliš dobře nedařilo. Nejednalo se ovšem o jeho jedinou zahraniční štaci. Předtím byl několik let hráčem polské Lechie, chvíli působil i v Parmě. Italská liga mu ovšem očividně nepřirostla k srdci.
Ve sparťanském dresu se postupně vypracoval v jednoho z nejdůležitějších hráčů, který udivuje české fanoušky svým uměním. Mnozí říkají, že Fortuna ligu jednoznačně přerostl a měl by raději opět odejít do některého ze zahraničních týmů. Určitou brzdou jsou mu ovšem poměrně častá zranění.
I v letošní sezoně si získává fanoušky Sparty nejen svým talentem, ale i počtem gólů. Prozatím jich v domácí soutěži vstřelil devět a s Pavlem Šulcem se dělí o třetí místo v tabulce střelců. Nemá ovšem problém vsítit míč do branky ani v Evropě. Naposledy právě v úspěšné odvetě s Galatasarayem, kde stvrdil postup do dalšího kola Evropské ligy.
Fanoušci soupeřů ho naopak nemají rádi i kvůli některým jeho provokativním gestům a možná i lehkému simulování. Podobné typy jsou ovšem součástí každého týmu. Pravdou je, že padá velice rád a fauly na něj jsou velice často pískány. Zároveň je to ovšem způsobeno i tím, že je velice těžké odebrat mu míč.
Po podepsání smlouvy si v rozhovoru na stránkách Sparty pochvaloval zejména skvělou partu, která se schází i ve volném času. Právě tento faktor byl jedním z hlavních důvodů, aby podepsal nový kontrakt. Vedle toho na tom má zásluhu i trenér Priske, který s týmem skvěle pracuje a po dlouhých letech přivedl Spartu k velkým úspěchům.
Jen pár dní zpátky podepsal smlouvu i další stabilní pilíř základní sestavy, dánský obránce Asger Sørensen. Hráči tak trenérovi i Spartě jednoznačně ukazují, že chtějí ve skvělé práci pokračovat i do budoucna a dovést Spartu k titulu či dalším úspěchům.
Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz, sparta.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Juventus je připraven uvolnit Teuna...
Juventus je připraven změnit svůj postoj k budoucnosti Teuna Koopmeinerse (28). Turínský klub je otevřený jeho hostování s... -
Vincent Kompany se na turné...
Vincent Kompany (40) během letního turné Bayernu Mnichov v Hongkongu poprvé otevřeně promluvil o ambicích pro sezonu 2026/27.... -
Jak Manchester United konečně...
Ještě před několika lety patřil Manchester United mezi kluby, které pravidelně lámaly přestupové rekordy. Ángel Di María,... -
Kometa loňské sezóny Bundesligy...
Kometou loňského bundesligového podzimu byl kosovský útočník Fisnik Asllani z Hoffenheimu. Jaro už tolik povedené nebylo, ale... -
Como se dohodlo s Chelsea na...
Trevoh Chalobah (27) je blízko odchodu z Chelsea. Podle nejnovějších informací se londýnský klub dohodl s Comem na podobě... -
Newcastle jako vězení pro hvězdy?...
Bruno Guimaraes dokončuje svůj přestup z Newcastlu do Arsenalu, což je pro hrdé fanoušky Magpies velká rána. Objevuje se tu ale... -
El Clásico o Rodriho: Do jednání s...
Vypadalo to, že Rodri bude vysněnou posilou Realu Madrid, pro niž klub udělá vše. Sám kapitán mistrů světa před časem...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


