Zpět na » Synot liga » V Ostravě řádil VAR, který napomohl k výhře Slovácka 1:2

Synot liga - V Ostravě řádil VAR, který napomohl k výhře Slovácka 1:2

V Ostravě řádil VAR, který napomohl k výhře Slovácka 1:2 © fcb.cz - Baník Ostrava v utkání se Slováckem

3

21.01. - REVIEW Středa patřila dohrávkám zápasů podzimní části soutěže. V dohrávce osmého kola FORTUNA: LIGY přivítal ostravský Baník hosty ze Slovácka a zápas, i když to tak ze začátku nevypadalo, nabídl k diskuzi hodně momentů.

Úvod utkání, až na jeden výborný zákrok Laštůvky, toho moc nenabídl. Pak se ovšem začaly dít věcí. Ve 20. minutě si to hráč Slovácka Kubala štrádoval na brankáře Baníku, když v tom ho těsně před pokutovým územím údajně skluzem fauloval domácí Ndefe. Píšťalka sudího Pechance zůstala mlčet a ani po komunikaci s kolegy u videa, se hlavní arbitr nešel podívat na opakovaný záběr. Za mě se jednalo o velice složitou situaci, ale žádný kamerový záznam neprokazuje, zda opravdu ke kontaktu došlo. Když pak také po konci prvního poločasu šli hráči do kabin, tak se z tábora realizačního týmu hostů, směrem k rozhodčímu ozvaly hlášky typu: „K čemu tady to video je, když se k němu nejdeš podívat!“

V 53. minutě se už, ale rozhodčí Pechanec na opakovaný záběr podívat šel. Přezkoumával zatažení Hofmanna v pokutovém území domácích. Tady kvůli přestupku v podobě držení za dres, které způsobil domácí Jakub Pokorný, se hosté dočkali vyslyšení a následným pokutovým kopem je Jan Kliment poslal do jednobrankového vedení. Za mě v souboji držení bylo, ale jestli v takové intenzitě, aby z toho byla penalta, tím si zdaleka jistý nejsem.

V 73. minutě se podařilo Baníku po gólu Stronatiho snížit skóre zápasu, ale gólová radost dlouho netrvala. Asistent sice gól potvrdil, ale po doporučení video asistentů, rozhodčí branku neuznal kvůli údajnému offsidu. Když jsem se v televizi pozorně na situaci opakovaně díval, tak mi není jasný, kde k offsidu rozhodčí přišli, ale jestli měli záběr, který v televizi odvysílán nebyl, tak jejich rozhodnutí je správné.

Kdybych zápas měl zhodnotit komplexně, tak by mu spíše slušela remíza, o kterou se rvali závěrečným tlakem ostravští. Bohužel to se jim nepodařilo, takže dneska zůstali bez bodů. Nicméně už o víkendu je čeká možnost připsat se triumf v zápase proti Zlínu. Co se týče výkonu rozhodčího, tak dle mého názoru utkání hrubě neovlivnil a své rozhodnutí by se měl u delegáta obhájit. I tak se ale těším na rozhodnutí komise rozhodčích, kde se dočkáme finálního vyjádření.

Základní sestavy:

Domácí: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Stronati, Fleišman - Azevedo, Jánoš, Tetour Kaloč, Holzer - Zajíc

Hosté: Nemrava - Kalabiška, Kadlec, Hofmann, Šimko - Navrátil, Sadílek, Jurečka, Havlík, Kubala - Kliment