Zpět na » Synot liga » Úvodní zápas Teplic skončil fiaskem, od Jablonce schytaly „bůra"

Synot liga - Úvodní zápas Teplic skončil fiaskem, od Jablonce schytaly „bůra"

Úvodní zápas Teplic skončil fiaskem, od Jablonce schytaly „bůra © fkjablonec.cz - Teplice v utkání s Jabloncem

2

16.01. - VIDEO Úvodní zápas jarní části 15. kola FORTUNA: LIGY se Teplicím vůbec nepovedl. Od Severočechů schytaly nepopulární výsledek v podobě prohry 0:5 a čekají je těžké časy.

Po dnešním zápase bych se nechtěl ocitnout v kabině Teplic, které opět potvrdily, že nepatří do první poloviny ligové tabulky. Až na dvě střely, které během úvodních minut zápasu prosvištěly kolem brány jabloneckého Hanuše, se jim nedařilo vůbec nic. Příčinou nebyl těžký terén, který výrazně komplikoval oběma mančaftům snahu dopracovat se k postupnému útoku, ale naprostá odevzdanost domácích, kteří během prvního poločasu třikrát inkasovali.

Skóre poprvé otevřel ve 22. minutě jablonecký Považanec a nakrátko po něm se přidal Jovovič. Já bych se ale rád zastavil u třetího a zároveň posledního gólu prvního poločasu, který z velké části rozhodl utkání.

K domácímu hráči Patriku Žitnému se odrazil míč v oblasti velkého vápna před vlastní bránou a ten místo toho aby, jak je u fotbalistů typické, se pokusil o rychlý brejk a za podpory svých hráčů zaútočil na jabloneckou bránu, se nesmyslně s míčem otočil zpátky na vlastního brankáře. Situace skončila tím nejhorším scénářem a to, že výbornou hrou tělem ho Miloš Kratochvíl čistě odstrčil od míče a připsal si střelu, která skončila gólem. Což na tom, že brankář Grigar si levou nohou lehce na míč sáhnul.

Druhý poločas byl z velké části v režii hostů, kteří si připsali na své konto ještě dvě branky a tím k naprosté spokojenosti Petra Rady, završili trápení Teplic. Domácí se musí z prohry oklepat, zápas si v klidu rozebrat u videa a příště předvést lepší výkon. Dnešní prohrou se jejich obrana stala prozatím nejhorší v lize, což hlavnímu trenéru Kučerovi a všem fanouškům teplického fotbalu rozhodně příjemné není.

Úvodní sestavy:

FK Teplice: Grigar - Gabriel, Mazuch, Droehnle - Černý, Mareček, Kučera, Žitný, Radosta - V. Vukadinović, Jakub Řezníček (C)

FK Jablonec: Hanuš - Libor Holík, Štěpánek, Zelený, Krob - Hübschman (C) - Jovović, Považanec, Kratochvíl, Pilař - Doležal