Zpět na » » Radek Slončík v Baníku Ostrava končí

- Radek Slončík v Baníku Ostrava končí

0

Líbilo se

08.01. - Radek Slončík už nejspíš neodehraje žádný zápas za ostravský Baník. Odchází do Fulneku, který leží nedaleko od Ostravy. Slončík prožil v Baníku podstatnou část své kariéry.

Největší modla slezského klubu posledních let tak dohraje kariéru v třetiligovém celku. Pro ostravské fanoušky se zapsal zlatým písmem do historie klubu.

Slončík byl v této sezoně kapitánem. V úvodních kolech nastupoval pravidelně v základní sestavě, ale po nevydařených zápasech ho na postu ofenzivního záložníka vystřídal Martin Lukeš a Slončík se tak na hřiště dostával spíše sporadicky. Svůj poslední zápas za Baník odehrál na Slavii, kde shodou okolností nastoupil společně s Lukešem v základní sestavě.

Fotbalovou kariéru začal tento ofenzivní fotbalista v Ĺ umperku, odkud ve čtrnácti letech odešel do Baníku Ostrava. Ligovou premiéru si odbyl osmnáctého listopadu roku 1990. Po čtyřletém okukování se poté prosadil do základní sestavy jako nepostradelný člen základní sestavy. Přestože se mu v Baníku dařilo, do reprezentace se mockrát nepodíval.

Slončíkovu kariéru velmi přibrzdilo zranění kolena. S ním musel několikrát na operaci a hodně času promarodil.

Před sezonou 2000/2001 odešel Slončík do pražské Sparty. Za rok a půl tam odehrál třináct ligových zápasů, ve kterých se mu nepodařilo vstřelit branku. Poté odešel do maďarského Ăšjpestu, kde odehrál také jeden a půl sezony. Bohužel tým měl finanční potíže a Slončík se vrátil zpět do České republiky ještě před vypršením smlouvy, kterou tam měl.

Už to vypadalo, že půjde do Drnovic, ale nakonec se do hry vložil Baník a zamířil tam. A právě v této sezoně získal Baník Ostrava po dlouhých třiadvaceti letech mistrovský titul. Slončík o post ofenzivního záložník bojoval s Mariem Ličkou. I když nenastoupil v základní sestavě, byl jeho přínos pro tým obrovský. Dokázal svým příchodem na hřiště zklidnit hru, když Baník potřeboval. Ještě dnes velmi rád vzpomíná na neopakovatelnou atmosféru na Bazalech, při které naskakovala husí kůže.

Při vyslovení jeho jména lidé na Bazalech vždy šíleli. V první lize odehrál Radek Slončík 256 zápasů.

V Baníku tak zatím převažují odchody nad příchody. Klub sice vzal z juniorského týmu pár adeptů na prosazení se v "A" mužstvu, ale určitě je zatím oslaben. Žůrek je na testech v Německu a Raška v Dánsku. Martin Raška nejpíš odejde a Žůrkovi se zatím na testech daří a střílí góly.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články