Zpět na » » Lafata by si proti Slavii rád dal dodatečný dárek k narozeninám

- Lafata by si proti Slavii rád dal dodatečný dárek k narozeninám

Lafata by si proti Slavii rád dal dodatečný dárek k narozeninám © sparta.cz - David Lafata

0

Líbilo se

23.09. - V neděli fotbalový útočník David Lafata ze Sparty oslavil 35. narozeniny, v pondělí proti Zlínu se však dárku v podobě vítězství nebo gólu nedočkal. Proto by si rád dodatečně udělal radost za tři dny v derby se Slavií, které dal v posledních pěti zápasech pět branek.

"Kluci mi přáli, dostal jsem i dort, musím jim poděkovat. Ale doslal jsem také jednu zprávu, že bych mohl hrát i za staré pány," řekl na dnešním setkání s novináři Lafata, kterému však narozeniny příliš štěstí nepřinesly. Ve Zlíně dvakrát trefil břevno a Sparta remizovala 1:1.

Lafata proto doufá, že proti Slavii to bude lepší. "Ve Zlíně to nedopadlo, a kdyby to vyšlo proti Slavii, tak by to bylo o to sladší," prohlásil. "Ale hlavně abychom vyhráli, udělali nějakou šňůru vítězství, upevnili si pozici na špici a vrátili se tam, kam patříme," poznamenal.

Sparta poslední dva zápasy nevyhrála, když remizovala se Zlínem a Mladou Boleslaví, podle Lafaty však forma ani momentální rozpoložení nebude rozhodovat. "Derby je specifický zápas, kdy mají hráči takovou motivaci, že se mažou rozdíly i aktuální forma. Emoce a atmosféra jsou silnější než výkonnost," dodal.

Za Spartu by si navíc mohl po 16 letech zahrát derby Tomáš Rosický, který se na Letnou vrátil po deseti letech v Arsenalu. "Všichni hráči i fanoušci jsou natěšení, až nastoupí," řekl Lafata. "Podle mě je to nejlepší fotbalista, který kdy v Čechách byl a možná dalších sto let nebude," přidal.

"Asi by nebyl jen tak náhodou deset let v Arsenalu," uvedl Lafata. "Tomáš toho hodně prošel a každá jeho rada je pro nás prospěšná. Včetně mě, protože Tomáš je jiná váhová kategorie, než jsme my," prohlásil.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Betisak - 23.09. Odpovědět

Člověk bez páteře a hraje fotbal na takové úrovni Smajlík 11

Betisak
Reklama
Reklama
Nejnovější články