Zpět na » » Trpišovský navzdory nabídkám odjinud prodloužil smlouvu v Liberci

- Trpišovský navzdory nabídkám odjinud prodloužil smlouvu v Liberci

Trpišovský navzdory nabídkám odjinud prodloužil smlouvu v Liberci © telegraaf.nl - Jindřich Trpišovský

0

Líbilo se

21.05. - Jindřich Trpišovský zůstává trenérem fotbalistů Liberce. Čtyřicetiletý kouč, o kterého usilovaly další kluby v čele s mistrovskou Plzní, prodloužil se Slovanem smlouvu o další rok s následnou opcí. Liberec o tom informoval na dnešní tiskové konferenci.

"Prožili jsme perné dva tři dny. Občas se ve fotbale potkáváme s větami a prohlášeními typu, že tahle nabídka se neodmítá. Z mého pohledu trenér takovou nabídku dostal, proto si vážím ještě o to víc, že to nakonec dopadlo jinak," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

O Trpišovského neusilovala pouze Plzeň, ale měl i nabídku ze zahraničí. "Hledal jsem sám v sobě důvod, proč bych měl odejít. A protože jsem ho nenašel, rozhodl jsem se zůstat. Před měsícem jsme se s Honzou a majitelem klubu panem Karlem domluvili, že budeme pokračovat. Nechtěl jsem to rušit," řekl Trpišovský.

"Objevil jsem tu vztahy mezi lidmi, které nejsou v profesionálním fotbale všude. Vážím si těch lidí tady. Když vás něco naplňuje, není důvod to opouštět," doplnil Trpišovský.

Do Liberce zamířil před rokem ze Žižkova a ve své premiérové sezoně v první lize vybojoval s týmem třetí místo, znamenající účast ve 3. předkole Evropské ligy. Loni na podzim se Slovanem postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Zaujal nejen výsledky, ale i pohledným herním stylem.

Jediným důvodem, proč Trpišovský přemýšlel o změně, byly časté odchody opor z Liberce. V zimě opustili klub David Pavelka s Josefem Šuralem a po skončení sezony Marek Bakoš. "Během roku to nebylo jednoduché, když vás opouští nejen hráč, ale člověk, se kterým jste něco prožil. Nesnáším loučení. Markův odchod mě teď hodně zasáhl, navíc jsem měl v hlavě, že by ještě odešel někdo, jako se spekuluje o zájmu o Lukáše Pokorného. To byl jediný důvod, který mě nutil k zamyšlení," uvedl Trpišovský.

"Ale pak jsem měli společný večer s hráči, něco jsme si řekli a na mě to tak zapůsobilo, že jsem si řekl, že ať se stane, co se stane, jdeme do toho dál. Dvacet let jsem dělal u mládeže a na konci roku vždy mužstvo odešlo a přišlo nové. Je to výzva. Povedlo se nám to zacelit v létě, v zimě a věřím, že se nám to povede znovu," uvedl Trpišovský.

Nabídka od ligového mistra je pro něj po ročním působení mezi elitou obrovským skokem. "Před rokem v tuhle chvíli jsem jel s Viktorkou Žižkov z Olomouce vlakem, protože jsme neměli na autobus. Po roce tady sedím a bavíme se o těchto nabídkách. Není jednoduché to ustát. Vážím si té šance, kterou mi Slovan dal, jak mi tu lidi pomohli. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mi připomenou, odkud jsem přišel. Přítelkyně mi vždy řekne, ať se proberu a vzpamatuju," usmál se kouč.

Od setrvání Trpišovského se odvíjela i další budoucnost sportovního ředitele Nezmara. "Až teď můžu říct, že kdyby to nedopadlo s trenérem, tak bych s tím švihnul i já. Těžko bych hledal další sílu pokračovat. Jsme uprostřed cesty a byla by strašná škoda, kdybychom v tom nemohli s tímhle realizačním týmem pokračovat. Proto jsme v posledních dnech ve vedení řešili způsob nastavení práce uvnitř klubu. Nejdůležitější bylo, abychom mohli dál pokračovat v té cestě, tvorbě týmu," řekl Nezmar.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články