Zpět na » » Ščasný tvrdou hru Liberce čekal, přesto nasadil i reprezentanty

- Ščasný tvrdou hru Liberce čekal, přesto nasadil i reprezentanty

Ščasný tvrdou hru Liberce čekal, přesto nasadil i reprezentanty © sparta.cz - Zdeněk Ščasný

0

Líbilo se

31.03. - Trenér fotbalistů Sparty Zdeněk Ščasný před odvetou pohárového čtvrtfinále s Libercem zvažoval, jestli nasadit juniory, nebo reprezentanty, kteří se z přípravného zápasu ve Švédsku vrátili až pozdě v noci. Nakonec se rozhodl riskovat osvědčenou sestavu, přestože tušil, že soupeř bude na Letné hrát velmi agresivně.

V základní sestavě Sparty se tak objevili Jakub Brabec s Martinem Frýdkem a Josefem Šuralem, po půlhodině hry musel po zranění Ondřeje Zahustela navíc nastoupit i další reprezentant Bořek Dočkal. "Měl jsem dvě varianty. Mohl jsem postavit jen mladé kluky, nebo s ohledem na víkendovou ligu hrát normálně, abychom se rozehráli," řekl Ščasný na tiskové konferenci.

"Ptali se mě, jestli chci hrát, ale protože ze deset dní u reprezentace moje vytížení nebylo takové, tak jsem rád, že jsem se mohl zapojit a nachystat se na ligu," přidal Brabec. "Doma mě nechali vyspat déle, ale při zápase jsem žádnou únavu necítil," přidal stoper.

Právě on se stal jednou z prvních obětí tvrdé hry, když si musel v úvodu nechat ošetřit koleno. "Nepřekvapilo mě to, protože Liberec nás takhle bere. Bohužel jenom nás," prohlásil Brabec. "Takhle naše zápasy s nima probíhají vždycky. Upozorňoval jsem na to i hráče a dlouho to kousali," přidal Ščasný.

"Vím, proč takhle Liberec proti nám hraje, ale nebudu to pouštět ven. Snažím se rozlišovat agresivitu a zákeřnost a dneska jsem tam viděl šílený zákroky zezadu třeba na Frýdka," dodal letenský kouč, kterému postup nadělal také starosti. Sparta totiž musí najít v nabité termínovce místo nejen pro semifinále, ale i odložený ligový duel s Duklou.

"Jsem rád, že jsme postoupili, ale je to velká komplikace. Pro mě je důležitá liga a Evropská liga, takže mě netrápí, jestli pohár dohraje juniorka," uvedl.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články