Zpět na » » Klusáček povede fotbalisty Jihlavy, Kučera zůstane asistentem

- Klusáček povede fotbalisty Jihlavy, Kučera zůstane asistentem

Klusáček povede fotbalisty Jihlavy, Kučera zůstane asistentem © fcvysocina.cz - Luděk Klusáček

0

Líbilo se

05.12. - Novým trenérem fotbalistů Jihlavy se stal Luděk Klusáček. Na lavičce jedenáctého celku první ligy nahradí dočasného hlavního kouče Romana Kučeru, který zůstane u týmu jako jeden z asistentů.

"Jsem rád, že se Roman Kučera rozhodl u týmu zůstat, protože se mu povedl závěr podzimu a jen vinou technických problémů nemohl u týmu pokračovat. Byla by škoda bořit něco, co fungovalo," řekl Klusáček při dnešním jmenování, na kterém podepsal smlouvu na dobu neurčitou.

"Smlouva je na sice dobu neurčitou, ale při jednání jsme si jasně potvrdili, že máme zájem o dlouhodobější spolupráci v horizontu tří či čtyř let. Samozřejmě pokud budou naplněny podmínky," dodal.

Sedmačtyřicetiletý Klusáček byl bez angažmá od září, kdy jako asistent Ivana Haška skončil v Kataru SC. Česká dvojice v klubu z Dauhá vydržela jen tři měsíce a úvodní dvě kola katarské ligy. Klusáček jako hlavní trenér naposledy vedl od března do června pražské Bohemians 1905, které zachránil v nejvyšší soutěži, ale po sezoně kontrakt neprodloužil.

Kučera převzal Vysočinu na konci září po Petru Radovi. Dlouholetý trenér jihlavské mládeže tým dostal z posledního místa tabulky a v sedmi ligových zápasech s ním čtyřikrát vyhrál, dvakrát remizoval a jen v posledním podzimního kole se Spartou prohrál. Kučera však nemá potřebnou licenci na trénování v první lize. Nyní bude asistovat Klusáčkovi společně s Markem Zúbkem a Milanem Bokšou.

"První kontakt s Jihlavou proběhl při odvolání trenéra Rady, já byl vázaný v Kataru, proto jsme se domluvili, že pokud Vysočina nebude mít trenéra, tak se k tomu vrátíme na konci podzimu," prohlásil Klusáček.

Před Bohemians Klusáček jako hlavní kouč vedl ještě Hradec Králové ve druhé lize. Post asistenta bývalý obránce zastával u české reprezentace, ve Slavii Praha, Slovácku a také v Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů a saúdskoarabském Al Hilálu.

Jihlava přes povedený závěr podzimní části má ve vyrovnané ligové tabulce jen tříbodový náskok na sestupové pásmo. "Hlavním cílem je co nejrychleji odvrátit hrozbu sestupu. Nechci bourat něco, co bylo v závěru podzimu úspěšné. Nechci to tu překopávat a hodně dám na informace od kolegů z realizačního týmu, kteří už s týmem spolupracovali a úspěšně. Mám ale samozřejmě nějaké své myšlenky, které se pokusím do týmu dostat," dodal Klusáček.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články