Zpět na » » Slavia odváží z Budějovic pouze bod, Jihlava porazila Brno

- Slavia odváží z Budějovic pouze bod, Jihlava porazila Brno

Slavia odváží z Budějovic pouze bod, Jihlava porazila Brno © dynamocb.cz - Dynamo získalo proti Slavii bod

0

24.10. - REVIEW Hned dva zápasy byly na programu od šesté hodiny večerní. V jednom zavítala Slavia na hřiště Českých Budějovic, ve druhém zase přivítala Jihlava brněnskou Zbrojovku. A zatímco Jihlava slavila na svém hřišti zisk tří bodů, tak Dynamo vybojovalo alespoň bod za jednobrankovou remízu.

Jihlava 2:0 Zbrojovka Brno

Branky: 37. Mešanović (Šourek), 74. Hybš (Jánoš)

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Šulek, Šourek, Krejčí, Hybš - Kučera, Jánoš - Fulnek (89. Kliment), Harba (67. Kosak), Vaculík (C) - Mešanović (76. Irobiso).

FC Zbrojovka Brno: Doležal I. - Schuster, Košťál, Jugas - Malík (57. Keresteš), Fischer, Zavadil (C), Lutonský (82. Šumbera) - Brigant (53. Moukanza), Vávra, Hyčka.

Zatímco hosté z Brna šli do utkání se statistikou tří prohraných zápasů v řadě, tak jihlavští byli po obměně trenéra poměrně na koni, neboť ze dvou zápasů získali čtyři body. K těm dnes, po výhře 2:0, navíc přidali další tři.

Jihlava tedy dokázala potvrdit svou pozici mírného favorita a to i přesto, že ze hry mělo více Brno, které bylo po celý první poločas aktivnějším mužstvem. Nicméně po úvodní pětačtyřicetiminutovce měli větší důvod ke spokojenosti domácí, kteří po brance Mešanoviće vedli 1:0.

Ve druhém poločase poté byla na jihlavských hráčích vidět větší chuť do hry než v tom prvním, což také dokázali zužitkovat druhým vstřeleným gólem, o který se postaral Hybš.

Toto vedení již následně svěřenci trenéra Kučery udrželi až do závěrečného hvizdu, díky čemuž se alespoň do skončení zápasu Liberce posunuli ze sestupových pozic.

České Budějovice - Slavia Praha

Branky: 87. Vošahlík - 75. Piták (pen.)

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Herzán (C), Kladrubský (70. Koreš) - Klesa (63. Vošahlík), Benát (56. Brunclík), Hora - Škoda.

SK Slavia Praha: Hrubeš - Dobrotka, Bílek, Latka (C), Juhar - Kodr, Baéz (89. Petr) - V. Vukadinovič (72. Piták), Zmrhal, Černý - Škoda (84. Balaj).

Jak Českým Budějovicím, tak ani Slavii se v poslední době příliš nedaří. To, že by se u obou celků mohlo blýskat na lepší časy naznačilo až minulé kolo, ve kterém Jihočeši zvítězili na hřišti Hradce Králové a Sešívaní zase remizovali se silným Jabloncem.

Každý tak byl zvědav, jak dopadne vzájemný souboj těchto dvou týmů, který nakonec skončilo nerozhodně. V prvním poločase byli u balónu více hráči Dynama, ovšem k ohrožení branky se dostala vícekrát Slavia.

Každopádně diváci si na branky museli počkat až do druhé půle a to konkrétně do závěrečné čtvrthodiny. Ihned na jejím začátku byla totiž nařízena penalta ve prospěch hostujícího celku, které se ujal střídající Piták a při svém pokusu se nemýlil.

Jenže když to již vypadalo, že hráči v červenobílých dresech získají po dvouměsíčním čekání tři body, tak v 87. minutě udeřil Jan Vošahlík, který na jih Čech zamířil právě ze Slavie a jenž rozhodl o tom, že oba týmy si rozdělí po jednom bodu.