Zpět na » » Fotbalistům Znojma svitla naděje na včasnou dostavbu stadionu

- Fotbalistům Znojma svitla naděje na včasnou dostavbu stadionu

Fotbalistům Znojma svitla naděje na včasnou dostavbu stadionu © 1scznojmo.cz - Stadion 1. SC Znojmo

0

Líbilo se

04.04. - Fotbalistům Znojma svitla naděje na dostavbu stadionu ve stanoveném termínu do konce června. Prvoligový klub by měl dostat v nejbližší době z ministerstva školství dotaci 90 milionů korun, které jsou potřebné k dokončení stavebních prací. Znojmu pomohla podle deníku Sport jednání předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty s politickými a vládními špičkami.

"Zatím jsme dostali příslib k vyplacení dotace. Písemný doklad nemáme. Pokud peníze přijdou, tak jsou zainteresované firmy schopny do necelých tří měsíců všechny stavební práce dokončit," řekl ČTK majitel znojemského klubu Ota Kohoutek. Trávník s trubkami na vyhřívání je položen. Zbývá dostavět kotelnu, umělé osvětlení, nové tribuny a zázemí.

Na dnešním ligovém shromáždění kluby odsouhlasily, že pokud nebude mít Znojmo do konce června stadion dokončen, bude prvním sestupujícím. Klub by za nesplnění závazku čekal ještě finanční postih. "Jsme si tohoto tlaku vědomi. Nyní už záleží jen na tom, kdy přijdou dotace," uvedl Kohoutek.

Znojmu po 22 kolech patří v tabulce 11. místo a má jen tříbodový náskok na sestupové příčky. V první řadě se tedy musí udržet mezi elitou sportovní cestou. "Věřím tomu, že už brzy budeme pokračovat v rekonstrukci a ligu udržíme i výsledkově. I když se nyní situace na konci tabulky hodně vyrovnala a nás čekají existenční zápasy," řekl Kohoutek.

Stavební práce na stadionu začaly loni 31. října. V polovině prosince už podle původního harmonogramu měla začít poslední etapa výstavby nových tribun. Celou jarní část první ligy mělo Znojmo odehrát v domácím prostředí. Kvůli chybějícím financím se ale musely všechny aktivity přerušit, neboť nikdo z tehdejší prozatímní vlády nechtěl podepsat udělení připravené finanční dotace.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články