Zpět na » » Jaromír Blažek bude Vysočině scházet ještě více než měsíc

- Jaromír Blažek bude Vysočině scházet ještě více než měsíc

Jaromír Blažek bude Vysočině scházet ještě více než měsíc © fcvysocina.cz - Jaromír Blažek

0

Líbilo se

20.03. - Gólman Jaromír Blažek po prvním jarním utkání se Znojmem překonal ligový rekord v počtu vychytaných nul, který po zápase na Dukle Praha navýšil na 140 čistých kont. Následný domácí duel Gambrinus ligy, který byl už jeho 436. v nejvyšší tuzemské soutěži, mu však pořádně zhořkl.

Do konce prvního poločasu pátečního zápasu FC Vysočina s Teplicemi (1:1) zbývala poslední minuta. Na Blažkovu branku letěl nepodařený centr Nivadla, který se však nepříjemně snášel pod břevno. Velezkušený gólman musel ustoupit a u tyčky míč vytěsnil na břevno. Po dopadu na zem však přišla prudká bolest v pravém chodidle a jasný Blažkův signál směrem ke střídačce - musím střídat! Bývalý reprezentant odkulhal ze hřiště a v jihlavské brance ho nahradil pětadvacetiletý Jan Hanuš.

V první polovině tohoto týdne Blažek podstoupil podrobná vyšetření včetně magnetické rezonance. Dnes ráno se opora FC Vysočina dozvěděla diagnózu a též prognózu léčby: „V klenbě pravé nohy v blízkosti paty mám natrženou šlachu. Čeká mne čtrnáct dní, kdy se budu pohybovat o berlích. Poté bych se mohl pomalu začít hýbat a došlapovat. Můj návrat na hřiště se tak protáhne minimálně na měsíc, možná až na měsíce dva,“ informoval Jaromír Blažek.

Ikonu Sparty čeká nezvykle dlouhé období vynuceného klidu a rehabilitací. „Měl jsem velké štěstí, že vážná zranění se mi během kariéry prakticky vyhýbala. Naposledy to byl natržený zadní křížový vaz v koleni, který jsem utrpěl v dubnu 2010 po zákroku slávisty Jandy. Tehdy jsem marodil asi 8 týdnů. Velmi mne mrzí, že je teď přede mnou další obdobně dlouhá pauza,“ povzdechl si Blažek.

Blažkova péče o jihlavské prvoligové gólmany bude i nadále pokračovat: „Do Jihlavy budu pravidelně dojíždět na tréninky a rehabilitaci. Budu sice pohybově omezený, ale nadále brankářské tréninky povedu. Kluky mám na starosti a udělám maximum proto, aby kvalitně trénovali a byli co nejlépe připravení na ligové zápasy,“ zdůraznila jednačtyřicetiletá gólmanská legenda.

Kam dál?

Redakce / fcvysocina.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články