V Rezkovi vyvolal návrat do Plzně pocity nostalgie a euforie
© fcviktoria.cz - Jan Rezek se vrací do Plzně
0
08.03. - Nostalgii a euforii vyvolal ve fotbalistovi Janu Rezkovi návrat do kádru Viktorie Plzeň po třech letech. Bývalý reprezentant nabídku od českého mistra už nečekal, ale vůbec neváhal rozvázat smlouvu v čínském klubu Čchang-čchun Ja-tchaj a vrátit se domů.
"Od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o zájmu Viktorky, mě přepadla nostalgie a euforie. V Plzni jsem zažil nejlepší chvíle svojí kariéry a pevně věřím, že Plzni pomůžu ještě k lepším výsledkům. Nebylo nad čím váhat," řekl Rezek v rozhovoru pro web plzeňského klubu.
Na západě Čech hrál v letech 2006 a 2008 až 2011. Byl u prvního mistrovského titulu. Nyní se vrací do týmu, který za tři roky prošel výraznou změnou jak v kádru, tak i v zázemí. "Vrátil jsem se do vlastně úplně nového klubu. Stadion je rekonstruovaný a jsou tu jiní spoluhráči, jiný trenér. Jádro týmu však zůstalo stejné," dodal Rezek.
Do Plzně jde po osmi měsících strávených v čínské lize. Angažmá ukončil po oboustranné dohodě, jelikož s ním čínský klub přestal počítat. "Bylo mi to vysvětleno tím, že v čínských klubech smí být maximálně čtyři cizinci. Po loňské sezoně nastaly nějaké změny a chtěli přivést vysokého a silového útočníka. Rozešli jsme se v dobrém," popsal Rezek.
Konec angažmá v Čchang-čchun Ja-tchaj přivítal nejen kvůli možnosti vrátit se do Plzně, ale i kvůli tomu, že exotická zkušenost byla náročná na psychiku. "Vlastně se mi to trochu i hodilo. V Číně jsem byl bez rodiny. Protože máme malou dceru, snášel jsem to dost těžce," přiznal.
Rezek je velkým kamarádem plzeňského kapitána Pavla Horvátha, právě s ním návrat do Plzně nejvíce řešil. "Horvi věděl už delší dobu, že se k tomu schyluje. Bavili jsme se o tom. Já doufám, že je rád, že to tak dopadlo, a věřím, že společně dosáhneme cíle, který si Viktoria vytyčila," dodal Rezek.
Po deseti dnech vyjednávání se cítí hodně unavený a ví, že potřebuje dohnat tréninkové manko. "V posledních dnech jsem chodil jen do posilovny a s míčem jsem se nepotkal. Ale Horvi si ze mě hned dělal srandu, že já míč nepotřebuju, takže jsem vlastně připravený dobře," prozradil Rezek s úsměvem.
Sám netuší, jak je na tom s formou, protože v posledních týdnech hrál jen přípravná utkání. "V lednu jsme měl problém s úponem stehenního svalu. Pak jsem odehrál pár přáteláků, dal i góly, ale přeci jen to nejsou mistrovská utkání. Až ostrý start ukáže, jak na tom jsem," dodal.
Ostrý start by mohl přijít už v neděli v jarním šlágru se Spartou. "Je to zápas prvního s druhým před vyprodaným stadionem. Kdo by takové utkání nechtěl hrát. Ale uvidíme, jakou trenér zvolí sestavu," řekl fotbalista s 21 reprezentačními starty.
Kam dál?
Redakce / ČTK.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Cody Gakpo se dohodl s Manchesterem...
Liverpool má zatím za první dvě ligová kola Premier League dva nahrané body. Je to málo, ale bez Codyho Gakpa by nebyl ani... -
Překvapivá posila pro AC Milán: Na...
AC Milán vstoupil do nové sezóny Serie A dvěma výhrami. Stále ale posiluje pro to, aby se mohl poprat o Scudetto nebo minimálně... -
Střet českých brankářů v Premier...
Střet Tottenhamu s Newcastlem je zajímavý sám o sobě, pro české fanoušky měl ale o náboj více. Na jedné straně Antonín... -
Stomilionová posila Tottenhamu se...
Tottenham potřeboval naprosto zoufale podepsat posily do ofenzivy. Povedlo se. Dorazilo duo z Manchesteru City. Jedním hráčem je... -
Senzace v Bundeslize: Nováček z...
Elversberg je nováčkem, od kterého se v Bundeslize bude dost očekávat, zejména díky skvělé práci, kterou tam odvedl Ole Book.... -
Derby poprvé s diváky přímo ve...
Nedělní 318. derby pražských „S“ dostane na Oneplay Sport nový televizní rozměr. Poprvé v historii vysílání Chance Ligy... -
Liverpool znovu ztratil. Doma pouze...
Na úvod sezóny s Newcastlem Liverpool rozhodně pyšný být nemůže. Reparát měl přijít doma s ambiciózním Nottinghamem. Ten...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




