Zpět na » » Posila na poslední chvíli se vyplatila, Depetris dvěma góly zařídil vítězství Olomouce nad Slavií

- Posila na poslední chvíli se vyplatila, Depetris dvěma góly zařídil vítězství Olomouce nad Slavií

Posila na poslední chvíli se vyplatila, Depetris dvěma góly zařídil vítězství Olomouce nad Slavií © sigmafotbal.cz - Olomoucký útočník David Depetris

1

Líbilo se

23.02. - Na první jarní utkání této sezóny nebudou hráči a fanoušci pražské Slavie rádi vzpomínat. Posílený kádr nestačil na Olomouc, tedy tým, který během zimní pauzy řešil možná ještě větší problémy se sestavou než Pražané. Ale zdá se, že na poslední chvíli přeci jen stihli Hanáci vše zachránit.

"Nebylo lehké se s týmem sžít. U některých kluků jsem pořádně ani nevěděl, jak se jmenují. Na hřišti jsme si ale porozuměli snadno. Trochu jsme se pobavili před zápasem. Když jsou někde tak dobří hráči jako tady, tak to není zase tak těžké. Doufám, že tak budeme pokračovat," říká slovenský útočník argentinského původu David Depetris.

Hostování fotbalisty druholigového tureckého Çaykuru Rizespor, o jehož služby paradoxně projevila v minulosti zájem právě Slavia, bylo dotaženo teprve v pátek. Tedy v den uzávěrky přestupů v Gambrinus lize. Do prvního utkání ale nastoupil a k debaklu sešívaných přispěl měrou vrchovatou.

"Jsem rád za ty dva góly, protože mužstvu pomohly. Svým výkonem jsem byl mile překvapený. S mužstvem jsem poprvé trénoval ve středu a balonu jsem se dotkl po dlouhé době," komentuje své působení na hřišti střelec druhého a třetího gólu do branky sešívaných. Právě ty, a následná Pospíšilova čtvrtá branka ze 45. minuty, definitivně zlomily pražský celek.

"Utkání jsme nezvládli ve smyslu soupeřovy přechodové fáze, kdy jsme selhali. Byli jsme žalostní v obranné čtyřce, která nechávala hráčům Olomouce příliš mnoho prostoru," popisuje důvody porážky trenér Miroslav Koubek, jenž si s kádrem plným zvučných posil představoval trochu jiný vstup do druhé části ligy.

Jenže ze jmen, která do Slavie v zimě přišla, se prosadil jedině záložník Damien Boudjemaa. Takový Tomáš Necid, asi nejvýraznější příchod poslední doby, zůstával často utopený v defenzivě soupeře a doplácel na neschopnost spoluhráčů vytvářet pro útočníka gólové příležitosti.

"Na Necida se soupeř hodně zaměřil, ale tak, jak se oni zaměřili na Necida, jsme se my měli zaměřit na Depetrise, v tom byl ten rozdíl," hodnotí kvality soupeře Koubek.

Že by měl ale Depetris přílišnou volnost, díky níž by pro něj bylo snadné skórovat, s tím olomoucký útočník nesouhlasí. "Hráče jsem u sebe měl. Pak je to taky o kvalitě útočníka. Když dá gól, tak ne vždycky je to chyba obránce," směje se útočník, jenž má za sebou úžasný nástup do nejvyšší české soutěže, ale od kterého čekají Hanáci mnohem více než jen povedený první zápas.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články