Zpět na » » Do Hradce přichází Hovorka. Kulič a Rolko mají nové smlouvy

- Do Hradce přichází Hovorka. Kulič a Rolko mají nové smlouvy

Do Hradce přichází Hovorka. Kulič a Rolko mají nové smlouvy © fchk.cz - David Hovorka

0

Líbilo se

27.01. - Dalším, kdo by se měl na jaře porvat o mistrovské body v černobílém dresu, je obránce David Hovorka ze sparťanské rezervy. Naopak testovaní Milan Gajič a Karel Soldát se vracejí do svých klubů.

David je odchovancem pražské Sparty. Rodiče ho na Letnou vozili z Kladna ještě jako žáčka, a když se do Prahy všichni přestěhovali natrvalo, nebylo co řešit a David mohl projít všemi mládežnickými kategoriemi v rudém dresu. V kategorii dospělých se do A týmu nepropracoval, zato u B týmu plnil roli kapitána a nastupoval na postu stopera. „Moje motivace je jednoduchá, poznat nový kluky a prostředí, mít novou zkušenost a porvat se o možnost pravidelně hrát,“ říká poměrně odhodlaně David Hovorka.

Zřejmě nejvíce Davida proslavila jeho branka Meteoru v ČFL, která oblétla svět a k dnešnímu dni ji na stránkách You Tube vidělo více jak tři čtvrtě milionů fanoušků. „Bylo to po standardní situaci, kdy jsem si naběhl do volného prostoru, ale načasoval jsem si výskok špatně, takže jsem dal gól ..., zadkem. Bylo to úsměvné, ale gól platil,“ vzpomíná na svůj loňský gól nová akvizice Votroků.

David Hovorka do Hradce Králové přichází na půlroční hostování s opcí (v těchto chvílích probíhají finální jednání mezi oběma kluby). „Jednání nebyla vůbec jednoduchá. Bylo to docela komplikované a je to již trošku dýl, kdy mě trenér Prokopec kontaktoval. Je pro mě také strašně důležité, že mě chce trenér a dává mi důvěru, prosadit se v tomto klubu,“ říká David, kterého by zřejmě díky jeho výšce 179 cm málokdo pasoval na stopera. „Ale pozor, David měl mezi všemi hráči Sparty při testech absolutně nejvyšší odraz. Také se mi líbí jeho poziční hra, takže ve spolupráci s Adrianem Rolkem by to mohlo fungovat,“ upozorňuje na přednost nového hráče Luboš Prokopec.

Dalším novým hráčem je Adam Vlkanova, který přichází z hradecké Olympie. „Adam na podzim nastupoval za střížkovskou Bohemku ve druhé lize. Tam také pro jarní část sezóny zůstane a k nám se připojí v létě,“ říká Luboš Prokopec.

Minulý týden podepsali nové smlouvy také stálice v hradecké sestavě Marek Kulič a Adrian Rolko. Marek má smlouvu do konce tohoto soutěžního ročníku, Adrian ještě na sezónu příští.
Černobílý dres určitě v jarní části neobléknou Karel Soldát a Milan Gajič, kteří zde byli na testech. „V případě Milana Gajiče se mu budeme snažit zabezpečit angažmá v Čechách, abychom ho mohli i nadále sledovat,“ řekl na adresu srbského hráče Luboš Prokopec.

Kam dál?

Redakce / fchk.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články