Zpět na » » V tradičním silvestrovském derby internacionálů nastoupí hned šest nováčků

- V tradičním silvestrovském derby internacionálů nastoupí hned šest nováčků

V tradičním silvestrovském derby internacionálů nastoupí hned šest nováčků © sparta.cz - Silvestrovské derby

0

Líbilo se

30.12. - PREVIEW S končícím rokem nás čeká tradiční silvestrovské derby mezi odvěkými rivaly ze Sparty a Slavie. Zatímco v lize má lepší bilanci Sparta, tak v tomto měření sil mezi bývalými hráči jsou úspěšnější fotbalisté, kteří oblékají červenobílé dresy. Letos by v derby internacionálů mělo nastoupit i několik nováčků na obou stranách.

Bilance těchto zápasů je jasně hovořící pro bývalé hráče Slavie, kteří z 27 zápasů vyhráli hned osmnáctkrát. Sparta se naopak radovala pouze pětkrát a hořkost porážky musela skousnout i před rokem, kdy prohrála poměrem 5:8.

Co se týče nováčků, tak ty by na každé straně měli nastoupit tři. Rudý dres obléknou ofenzivní hráči Marek Kincl s Michal Pospíšilem, které doplní současný trenér sparťanského „béčka“ Martin Hašek. Na druhé straně si premiérový start přípíší zase Lukáš Došek, Stanislav Vlček a Rudolf Skácel.

V kategorii veteránů, kde nastupují hráči nad 45 let, jsou statistiky mnohem více vyrovnané. Odehrálo se zatím deset zápasů, v nichž třikrát byli úspěšnější Sparťané, dvakrát se z výhry radovali Slávisté a hned pětkrát nepoznalo utkání vítěze.

A ač mezi oběma stranami panuje rivalita, sami hráči doufají, že se utkání odehraje v uvolněné a přátelské atmosféře, která by konec kalendářního roku měla doprovázet. Jestliže se budete chtít na fotbal podívat osobně, hraje se v Edenu od 11:15, kdy začíná utkání veteránů. O hodinu později se poté utkají internacionálové. Celý program také vysílá ČT Sport.

Sestavy derby internacionálů:

Slavia: Lukáš Došek, Tomáš Hunal, Martin Hyský, Jaromír Jindráček, Luboš Kozel, Tomáš Kuchař, Pavel Kuka, Martin Müller, Adam Petrouš, Pavel Řehák, Vladimír Šmicer, Ivo Ulich, Martin Vaniak, František Veselý ml., Stanislav Vlček, Rudolf Skácel

Sparta: Jaromír Blažek, Milan Fukal, Petr Gabriel, Martin Hašek, Radim Holub, Michal Horňák, Marek Kincl, Vratislav Lokvenc, Antonín Mlejnský, Jiří Novotný, Michal Pospíšil, Libor Sionko, Luděk Stracený

Kam dál?

Josef Hladík / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 01.01. Odpovědět

Vim ze je to pro srandu zapas ale moc nechapu co to tam je za hrace. Cast z nich jsou pomalu vic treba Teplicaci Budejcaci atd. nez Slavisti/Spartani a cast nejsou ani internacionalove a kdyz uz tak casto odkopali sezonu v naky pochybny lize. Pritom by tam mohli bejt hraci jako Nedved Poborsky Berger apod.

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články