Zpět na » » Baník nevyužil dlouhou početní výhodu a s Olomoucí se rozešel smírně 1:1

- Baník nevyužil dlouhou početní výhodu a s Olomoucí se rozešel smírně 1:1

Baník nevyužil dlouhou početní výhodu a s Olomoucí se rozešel smírně 1:1 © fcb.cz - Baník Ostrava v utkání se Sigmou Olomouc

0

03.11. - REVIEW Fotbalisté Baníku Ostrava v 19 hodin nastoupili k utkání se Sigmou Olomouc. Tedy k zápasu, který v posledních pěti vydáních ovládli Hanáci. Ostravští se snažili prolomit prokletí moravskoslezských derby, ale navzdory skoro hodinu trvající přesilovce úspěch neslavili.

Právě nelichotivá bilance let předchozích jako kdyby vlila do žil Ostravanů novou krev. Nejvíce se to projevilo po nepříliš dobře zahraném olomouckém rohu, po němž se hráči Baníku rychle rozběhli směrem dopředu a díky špatnému vyběhnutí brankáře Blahy dokázali vstřelit první branku. Konkrétně se o vedoucí gól zasloužil Engelmann, který z úhlu trefil odkrytou branku hostů.

Během tří minut však bylo srovnáno. Navrátil uvolnil Wijlaarse a jeho centr našel přesně hlavu Doležala, od nějž už míč letěl přímo do Pavlenkovy sítě - 1:1. Krátce nato sice mohl domácím znovu vrátit vedení Engelmann, jenže vhodný moment ke střele prováhal a celá akce vyzněla do ztracena.

Dva rychlé góly ovšem tempu utkání příliš nepomohly, naopak se hra uklidnila a šancí výrazně ubylo. Větší tlak si domácí vytvořili až ke konci první půle. Však také od 37. minuty hráli přesilovku po vyloučení Javůrka. Olomoucký obránce si nechal dát zbytečnou druhou žlutou kartu a po zákroku na Zawadu musel předčasně do sprch. "Byla to škoda, hrál výborně," litoval vyloučení trenér Sigmy Martin Kotůlek.

I přesto, že se hosté o přestávce zkonsolidovali a začali vystrkovat růžky, ve vytváření šancí dále pokračoval Baník. První desetiminutovku druhé půle tak zakončil Fantišův pokus, kterým orazítkoval tyč, a následně také nad branku mířící Dominik Kraut.

Dvě velké šance jakoby Baník uklidnily a hosty uvrhly znovu pod tlak. Z něho mohl vedoucí trefu vytěžit Vomáčka, ale jeho hlavička dolétla jen na břevno.

"Vyhovuje nám hrát spíše do otevřených prostor než do zatažené obrany," litoval toho, že baníkovci nedokázali využít skoro hodinu trvající početní výhodu trenér Ostravy Martin Svědík. Na výhru ze vzájemného souboje s Hanáky si tak jeho svěřenci musí minimálně do jarní části sezóny počkat. Sigma naopak může slavit posun na sedmé místo, o skóre před Jablonec. "Každý bod z venku je zisk a jsem rád, že jsme to navzdory složité situaci zvládli," spokojeně zhodnotil výsledek Kotůlek.

baníkFC Baník Ostrava 1:1 (1:1) SK Sigma Olomoucolomouc

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Vengřinek - Engelmann, Droppa (59. Kukec), Hable, Holzer (83. Rolinc) - Kraut (73. Lukeš), Fantiš

SK Sigma Olomouc: Blaha - Javůrek, Škerle, Koutný, Vidlička - Šindelář, Wijlaars, Ordoš (86. Karaš) - Navrátil, Varadi (68. Falta) - Doležal (90. Lietava)

Góly: 15. Engelmann - 18. Doležal
ŽK: 14. Zawada - 5. Wijlaars, 27. Javůrek
ČK: 37. Javůrek
Rozhodčí: Proske - Kordula, Hájek
Diváci: 3 080