Zpět na » » Straka už se stal trenérem Slavie, mluvčí kvůli němu skončil

- Straka už se stal trenérem Slavie, mluvčí kvůli němu skončil

Straka už se stal trenérem Slavie, mluvčí kvůli němu skončil © focus.de - František Straka

3

Líbilo se

02.10. - František Straka se stal novým koučem pražské Slavie, když vystřídal dosavadního trenéra Michala Petrouše. Mužstvo oficiálně převezme v pondělí. Kvůli němu však dochází k dalším změnám, tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal se rozhodl skončit.

"Zhruba od čtvrtka statutární orgány klubu řešily situaci, v níž se ocitlo naše A mužstvo v Gambrinus lize. Přestože jsme všichni vyhodnotili éru trenéra Michala Petrouše jako velmi pozitivní a jeho role letos na jaře i na podzim byla významná, představovala záchrannou misi, tak jsme došli k názoru, že potřebujeme ještě další impulzy. Proto jsme se rozhodli oslovit pana Františka Straku, ale jednalo se souběžně s několika adepty. Pan Straka v pondělí oficiálně převezme funkci. Zatím vám nemohu říci, na jak dlouho jsme podepsali smlouvu, ale rozhodně to není kontrakt do konce kalendářního roku," prohlásil generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Michal Petrouš byl tomuto prohlášení přítomen a seděl vedle Františka Straky. Zprávu o svém odsunu z A mužstva do B týmu slyšel oficiálně poprvé, i když se o této změně spekulovalo už několik dnů. Nebyl s ní úplně smířen, ale přijal ji velmi korektně. Františku Strakovi podal ruku a odešel z tiskového střediska.

Straka nebyl úplně nadšen z toho, že fanoušci Slavie prakticky celý zápas skandovali "Strako, táhni na Spartu!" Příznivci červenobílých zatím mají velký problém se skutečností, že jejich tým povede muž s tradičně sparťanským srdcem.

"Je to pro mě obrovská výzva. Velmi si to považuji. Nikde není psáno, že sparťan nemůže trénovat Slavii a naopak. Mluvil jsem předtím, než jsem se definitivně rozhodl, se svým spoluhráčem Honzou Bergrem. Honza mi řekl - nekoukej na to, fotbal je prostě naše práce jako kterákoliv jiná. Nebudu první ani poslední, kdo trénoval Spartu i Slavii, stejně jako je spousta hráčů, kteří za oba kluby hráli," řekl František Straka.

Uvědomuje si, že může mít zpočátku nějaké problémy, které potkaly například Jozefa Jarabinského nebo Jaroslava Hřebíka, ale nedělá si z toho těžkou hlavu.

"V první řadě se bude všechno odvíjet od výsledků. Je potřeba ještě víc stabilizovat kádr mužstva, víc ukázat ten potenciál. A budeme tvrdě pracovat. S reakcemi fanoušků jsem počítal, to je ve fotbale běžné. Všechno se nějak vyvíjí. Před dvěma lety byla Slavia nahoře, slavila tituly, před několika měsíci byla naopak klinicky mrtvá. Dnes se tady už zase něco buduje, klub nemá žádné dluhy. Je na čem stavět, nedělní vítězství nad Olomoucí je toho důkazem," dodal Straka.

Mluvčí Zlámal rezignoval

Tiskový mluvčí fotbalové Slavie Praha Ondřej Zlámal požádal o uvolnění z funkce, spolupráce se nově jmenovaným trenérem Františkem Strakou je pro něj nepřijatelná. Zprávu přinesl v neděli server Slavistické noviny.

Třiapadesátiletý František Straka převezme v pondělí oficiálně od Michala Petrouše funkci hlavního trenéra A mužstva fotbalistů Slavie Praha, na nedělní mimořádné tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel SK Slavia Praha Miroslav Platil.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Merklis - 04.10. Odpovědět

ale jestli Slavii nezvedne Franz, tak už jenom tak nějaký mulionář =D

Merklis
Merklis - 02.10. Odpovědět

Strako ty si ale ........ !

Merklis
Rc 14 - 03.10. Odpovědět

boreček! Smajlík 7

Rc 14
Rc 14 - 02.10. Odpovědět

No super, jsem Slávista, a přál jsem si ho!Ti kteří ho nechtěli, ať si nasero*! Smajlík 7

Rc 14

Tento pán u mě skončil! Furt keci jakej je to Sparťan a pak jít trenovat Slavii je humus. Smajlík 15

Ericsson
kleos77 - 02.10. Odpovědět

Cirkus Eden mě osobně moc baví Smajlík 2

kleos77
PjotrL8 - 02.10. Odpovědět

Přišel "prý kovaný sparťan- keci v kleciSmajlík 12" Straka a skončili dva lidé. Smajlík 2

PjotrL8
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články