Zpět na » » Další změny v brněnském klubu: Večeřa rezignoval na sportovního ředitele, pozici přebírá Dostálek

- Další změny v brněnském klubu: Večeřa rezignoval na sportovního ředitele, pozici přebírá Dostálek

Další změny v brněnském klubu: Večeřa rezignoval na sportovního ředitele, pozici přebírá Dostálek © fczbrno.cz - Brno: zleva Richard Dostálek, Roman Pros a René Wagner

1

Líbilo se

07.06. - Karel Večeřa, který ještě nedávno fotbalisty Brna trénoval, rezignoval i na pozici sportovního ředitele. Na jeho místo přichází Richard Dostálek, který už hrát nebude. Končí také Karel Jarůšek, jenž byl předsedou představentstva. Takové jsou první změny v klubu po sestupu do nižší soutěže.

Jarůšek s Večeřou svou rezignací reagovali na pád Zbrojovky do druhé nejvyšší soutěže, kterou bude hrát brněnský celek po 19 letech.

"Oba velice těžce nesou, že Brno je ve druhé lize a udělali takové rozhodnutí. Dál bych to nekomentoval. Kdybych seděl na jejich místech, tak bych udělal to, ale z pozice majitele to není tak jednoduché," uvedl Pros.

Večeřovo místo sportovního ředitele převezme ještě před nedávnem člen brněnského ligového týmu Richard Dostálek, který se v závěrečném kole Gambrinus ligy rozloučil s kariérou. V klubu bude úzce spolupracovat s trenérem Reném Wagnerem.

"Tým padl na dno a my se z něj musíme odrazit. Chceme se co nejdříve vrátit do první ligy a provést zásadní změny ve fungování naší společnost," řekl spolumajitel Zbrojovky.

Pozice předsedy představenstva fotbalového klubu zůstane podle Prose jen dočasně volná. "Musíme svolat valnou hromadu a schválit nového předsedu. Chtěl bych, aby se jím stal člověk, který bude klub řídit v pozici ekonomického ředitele, nebo se jím stanu dočasně sám. Tato funkce nebude za zásluhy, ale bude mít ryze pragmatický charakter," poznamenal Pros.

Spolumajitel Zbrojovky a místopředseda klubu přiznal, že po pádu z první ligy vážně uvažoval o odchodu z fotbalu. "Kdybych vlastnil jiný klub v jiné části republiky, tak bych šel. Ale mám pocit zodpovědnosti. Protože pokud bych skončil, tak garantuji, že by skončil i fotbalový klub v Brně," prohlásil Pros, který si stěžoval na mizernou podporu fotbalu ze strany města Brna.

Současně nevyloučil, že by Zbrojovku prodal případnému zájemci. "Ideální by bylo, kdyby fanoušky zatracovaný Pros odešel a objevila se investiční skupina nebo patriot, který by vstoupil do klubu a vrátit Brno tam, kde by mělo být. Jenže takových lidí je velice málo. Proto budeme pokračovat a snažit se o co nejrychlejší návrat mezi elitu," poznamenal Pros.

V brněnském klubu zatím zůstává neobsazená také pozice ředitele, kterou na jaře vykonával bývalý šéf Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý. "Mou největší chybou bylo, že jsem nechal klub řídit lidmi z fotbalu. Teď budeme mít finančního ředitele, který přijde z oblasti byznysu," informoval spolumajitel Zbrojovky.

Po sestupu z ligy bude klub hospodařit s výrazně nižším rozpočtem, podle Prose však nebude pod čtyřicetimilionovou hranicí, což by byla polovina částky, s níž v Brně odehráli poslední sezonu. "Ať to zní jakkoliv, ale jsme pořád velkoklub, který má spoustu mládežnických kategorií. Tady nejde dělat fotbal za málo peněz. O to více mě ranilo, že klub s takovým rozpočtem a zázemím bude jen ve druhé lize," pravil Pros.

Pod vedením kouče Wagnera zahájí fotbalisté Brna přípravu na novou sezonu v pondělí 20. června, kdy by chtěl mít trenér k dispozici kádr, s nímž bude usilovat o návrat do Gambrinus ligy. "Dovolenou mít nebudu, s Ríšou Dostálkem máme hodně práce, abychom vytvořili tým, jaký si představujeme a který bude mít na postup," řekl Wagner.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

ten Pros je fakt debil.. prej velkoklub.. at jde s těma kecama do háje.. s takovym tymem se nedalo hrát o udržení.. a penez je málo..

AjViS Ve
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články