Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Huga Ekitikého svlečení dresu stálo 11 milionů korun. Dostane se zpět do sestavy?

Huga Ekitikého svlečení dresu stálo 11 milionů korun. Dostane se zpět do sestavy?

Huga Ekitikého svlečení dresu stálo 11 milionů korun. Dostane se zpět do sestavy? © iconsport.photo - Hugo Ekitiké

0

Líbilo se

27.09. - Čistá hloupost. Tak bychom mohli nazvat to, co Hugo Ekitiké udělal v zápase se Southamptonem. Francouzský útočník byl vyloučen po svlečení dresu. Tato chyba se mu hodně nevyplatila. Liverpool mu sebral dva týdenní platy. Nejdražší svlečený dres v historii.

Po přestupu do Liverpoolu zatím Hugo Ekitiké exceluje. Po prodeji Darwina Núňeze do Saudské Arábie a smrti Dioga Joty Liverpool nového útočníka potřeboval. Volba tak nejprve padla právě na Ekitikého, za kterého Frankfurtu zaplatil 95 milionů eur. Francouzský střelec dal gól hned při debutu v Community Shield, góly dal i v následujících dvou zápasech v Premier League. To už Liverpool začal tlačit i na přestup konkurenta Alexandera Isaka, Ten se nakonec dopekl za rekordní peníze. Ekitiké tedy musí v každém zápase performovat, a musí být gólový. To se mu zatím daří.

Ekitikého hloupost

Gól dal i v zápase se Southamptonem v Carabao Cupu, v němž se poprvé prosadil právě i Isak. Ekitikého gól do prázdné brány znamenal postup. Ekitiké svléknul dres a ukázal ho tribunám. To je taxativní žlutá karta. Jenomže jednu už francouzský útočník měl, což mu brzy připomněl i Jeremie Frimpong, který z tohoto chování nadšený nebyl, protože věděl, co to bude znamenat. Skutečně, Ekitiké byl velmi hloupě vyloučen a Liverpoolu bude chybět v zápase s Crystal Palace. To je obrovská šance pro Alexandera Isaka, který tímto Ekitikého oficiálně posadil na lavičku náhradníků.

Pochopil bych to ve chvíli, kdy by obešel 3 hráče i brankáře a vymetl by šibenici ve finále Ligy mistrů,” řekl Arne Slot, trenér Liverpoolu.

Drahé svlečení dresu

Že jediným trestem pro odchovance Stade Reims nebude jen samotná červená karta a ztráta místa v sestavě, bylo víceméně jisté. Trest si totiž připravil i samotný Liverpool. Hugo Ekitiké přijde o dva týdenní platy. Oslava se svlečením dresu po vzoru Lionela Messiho ho tak vyjde na 400 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba 11 milionů korun. Bavíme se tu tak o nejdražším svlečení dresu v historii fotbalu. Ekitiké nejenže poškodil svůj obraz a hazardoval s výsledkem zápasu, když chyběl na place v posledních minutách, ale v důležitém a těžkém zápase proti Crystal Palace Arne Slot zbytečně přišel o autora 5 branek. Teď už nebude bojovat jen o místo s Isakem, ale i zpět o důvěru.

Přečtěte si také: Velká komplikace pro Liverpool. Nová důležitá posila bude chybět zřejmě celou sezónu

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články