Zpět na » Premier League » Bitva o Manchester pro United, sestupem ohrožený Fulham si vyšlápl na mistra

Premier League - Bitva o Manchester pro United, sestupem ohrožený Fulham si vyšlápl na mistra

Bitva o Manchester pro United, sestupem ohrožený Fulham si vyšlápl na mistra © goal.com - V městském derby uspěli Rudí ďáblové

1

07.03. - REVIEW Manchester United porazil v mětském derby lídra tabulky 2:0 a přiblížil se mu na rozdíl jedenácti bodů. Krátce po zahájení střetnutí proměnil penaltu Fernandes, ve druhé půli jistil vítězství Shaw. Cenný skalp si připsal nováček z Fulhamu, na Anfieldu zdolal Liverpool. O jediný gól se postaral Lemina.

Manchester City - Manchester United 0:2

Branky: 2. B. Fernandes (pen.), 50. Shaw

Manchester City: Ederson - Cancelo (65. Walker), Stones, Rúben Dias, Zinčenko - Gündoğan, Rodri, De Bruyne (C) - Mahrez, Jesus (71. Foden), Sterling.

Manchester United: D. Henderson - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw - McTominay, Fred - D. James, B. Fernandes (90+3. Williams), Rashford (73. Greenwood) - Martial (88. N. Matić).

Rudí ďáblové prožili úvod jako z pohádky. Hned v 1. minutě totiž Jesus v pokutovém území podrazil Martiala a rozhodčí Taylor bez váhání nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Bruno Fernandes, který sice nechal Edersona sáhnout na míč, ale mimo tři tyče ho brazilský gólman nevytlačil.

Největší adept na zisk mistrovského titulu si první vážnější situaci vypracoval až v závěru úvodního dějství. Riyad Mahrez natáhl k přízemní křižné střele, jež prosvištěla těsně vedle tyče, Henderson zasahovat nemusel.

Rudé ďábly poslal do vedení Bruno Fernandes (zdroj: skysports.com)

Začátky poločasů patřily Manchesteru United. I v tom druhém dokázal skórovat brzy a odskočil tak rivalovi do dvougólového vedení. Adresátem dlouhého výhozu Hendersona byl Luke Shaw, jenž prosprintoval tři čtvrtiny hřiště, vyměnil si balón s Rashfordem, a ránou po zemi k pravé tyči proměnil Edersona do role diváka.

Třetí gól mohl vsítit a definitivní pojistku tak přidat Anthony Martial, který ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Avšak gól by s největší pravděpodobností neplatil pro ofsajd, tudíž Francouz zahozené šance litovat dlouho nemusel.

Svěřenci kouče Solskjaera si udrželi čisté konto až do závěrečného hvizdu. Na Etihad vybojovali ohromně cenné vítězství, které znamená setrvání na druhé příčce. Ztráta na městského rivala se bude mazat ztěžka, aktuálně čítá jedenáct bodů.

Liverpool - Fulham 0:1

Branky: 45. Lemina

Liverpool FC: Alisson - N. Williams (76. Alexander-Arnold), R. Williams, N. Phillips, Robertson - Milner (C) (76. Fabinho), Wijnaldum (62. Mané), Keïta - Shaqiri - M. Salah, Diogo Jota.

Fulham FC: Aréola - Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, Tete - Cavaleiro (85. A. Mitrović), Lemina, Reed, Decordova-Reid - Maja (67. Loftus-Cheek), Lookman (83. A. Robinson).

Liverpool věděl, že nutně potřebuje vyhrát. Před zápasem byl až na sedmé příčce, šance na obhajobu mistrovského titulu už jsou pryč. Hlavním cílem je aktuálně kvalifikace do příštího ročníku Ligy mistrů.

The Reds začali aktivněji a po čtvrt hodině si vypracovali zajímavou příležitost, hlavní roli sehrál Mohamed Salah. Egyptský reprezentant si ale posunul balón příliš daleko před sebe, vyběhnuvší Aréola příležitost zmařil.

Sestupem Ohrožený Fulham zahrozil Lookmanem. Třiadvacetiletý anglický forvard udělal Robertsonovi kličku do protipohybu, skotský bek ale ještě v poslední chvíli zvládl zakončení zblokovat.

Fulham se na Anfieldu postaral o obrovské překvapení (zdroj: skysports.com)

Londýnský klub se v závěru prvního poločasu postaral na Anfieldu o obrovský šok. Jmenovitě Mario Lemina, jenž přetlačil Salaha a poskakující balón napálil nechytatelně ke vzdálenější levé tyči.

Kloppova družina byla blízko vyrovnání v 50. minutě. Diogo Jota se parádně položil do voleje, ale Aréola skvěle zareagoval a předvedl ještě lepší zákrok pravou rukou.

Obhájce titulu tlačil, ale vyrovnání ne a ne přijít. Dvacet minut před koncem si na centr z pravé strany naskočil Sádio Mané, vysoko letící míč po jeho hlavičce skončil pouze na brankové konstrukci.

Fulham udržel senzační vedení až do posledního hvizdu rozhodčího. Vítězství 1:0 na půdě anglického šampióna je o to cennější, že se londýnský klub dotáhl na Brighton, ten je lepší o skóre. Liverpool zůstal na sedmé pozici, na čtvrtou Chelsea, jež má ještě jeden zápas k dobru, zaostává o čtyři body.