Zpět na » Premier League » Jürgen Klopp: Není proč přemýšlet o masivní přestavbě kádru Liverpoolu

Premier League - Jürgen Klopp: Není proč přemýšlet o masivní přestavbě kádru Liverpoolu

Jürgen Klopp: Není proč přemýšlet o masivní přestavbě kádru Liverpoolu © skysports.com, fotbalportal.cz - Klopp během utkání s Manchesterem United

0

Líbilo se

27.02. - Jürgen Klopp si navzdory letošní nevýrazné formě Liverpoolu nemyslí, že přišel čas na přestavbu jeho kádru, ale uznává, že jej čeká těžký boj o umístění v top čtyřce Premier League. Hned dvanácti hráčům Kloppova týmu je více než 28 let, přičemž pouze Fabinho, Andy Robertson, Diogo Jota, Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold a Curtis Jones z mladších hráčů pravidelně nastupují.

Klopp je znám tím, že není zastáncem příliš velkých změn v týmu a pouze dva hráči Thiago Alcantara a Jota byli z posledních šesti přestupových oken považováni za posily pro boj základní sestavu. Oba přitom vynechali velkou část letošní sezóny kvůli zranění.

Zatímco loni Liverpool jasně vládl Premier League, letos už tak obávaným soupeřem není a hlavně jeho nedávná forma je alarmující. Od Vánoc si svěřenci Kloppa připsali pouze dvě výhry v Premier League a začínají se ozývat názory, podle kterých možná přišel čas na přestavbu týmu.

„Přestavba? Ne. Co přesně znamená slovo přestavba? Znamená to, že odejde 10 hráčů a 10 nových přijde? Nemyslím si, že přišel čas na velkou přestavbu, kdy odejde šest, sedm hráčů a přivedeme místo nich nové tváře,“ prohlásil Klopp.

„Letošní tým ve skutečnosti neměl ani jednou šanci hrát společně. Myslím si, že pokud k něčemu dojde, tak jen k malým úpravám v kádru.“

Klopp také prozradil, že navzdory špatné formě a rostoucím problémům se zraněními, zůstává hráčům Liverpoolu dobrá nálada.

„Je třeba reagovat na situaci, ale zároveň plánovat věci do budoucna, to je hlavní. Nejsem si jistý, že to přijde v létě, ale pokusíme se o to.“

Liverpool si od Vánoc připsal v lize pouze devět bodů z možných 33 a kvůli špatným výsledkům se propadl z prvního až na šesté místo tabulky. Podle všeho tak letos bude bojovat pouze o místo v top čtyřce.

„Zápas proti Leicesteru jsme možná prohráli, ale předvedli jsme výkon, který obvykle stačí na vítězství,“ dodal Klopp.

„Všechno je to o výsledcích. Tabulka nelže. Nikdy. Víme, že výkonnostně na tom nejsme tak špatně, ale výsledkově ano.“

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články