Zpět na » Premier League » Pep Guardiola akceptuje možnost letního odchodu několika hvězd Manchesteru City

Premier League - Pep Guardiola akceptuje možnost letního odchodu několika hvězd Manchesteru City

Pep Guardiola akceptuje možnost letního odchodu několika hvězd Manchesteru City © skysports.com, fotbalportal.cz - Odejdou v létě nějaké hvězdy City?

1

Líbilo se

21.02. - Doufá sice, že se mu podaří udržet výjimečné hráče stávajícího kádru Manchesteru City, ale zároveň přiznává, že očekává i několik odchodů. Zamířit jinam by v létě mohli například Fernandinho a Sergio Agüero. Dnes čeká na Citizens další ligový zápas na půdě Arsenalu. Budou chtít udržet, případně navýšit, svůj náskok na čele soutěže.

Pep Guardiola říká, že všichni jeho hráči, kteří Manchesteru City pomohli k titulům, si zaslouží v klubu zůstat mnoho dalších let. Ale souhlasí s tím, že někteří z nich mohou letos v létě odejít.

Dnes se budou Citizens proti Arsenalu pokoušet už o svou sedmnáctou soutěžní výhru v řadě. To by byl anglický rekord. Chce si udržet minimálně desetibodový náskok před Manchesterem United a Leicesterem.

Jednou z výzev pro Pepa Guardiolu by mohlo být, jak letos v létě vylepší svůj tým na přestupovém trhu. Manažer Manchesteru City by ale raději diskutoval o svých současných hráčích a jejich plánech do budoucna.

„Věřím, že si všichni hráči zaslouží zůstat tady mnoho dalších let. Kvalita, kterou mají, je výjimečná. O tom není pohyb. Ale rok od roku je situace jiná, protože existují hráči, kteří přijímají určité role a někteří, kteří je nepřijmou.“

„Nejde o kvalitu, je to o přijetí toho, že někdy nehrajete. Pokud tomu tak není, pak hráč musí odejít.“

„Jsou hráči, kteří věkově, osobnostně a z mnoha dalších důvodů přijímají všechny role. Jiní je ale nepřijímají. Když hrají, je to perfektní, ale je problém, když nejsou v týmu.“

„Tito hráči musí přemýšlet a hovořit se svými agenty a klubem a rozhodovat se o tom, co je pro ně nejlepší. A také i pro klub. Takže opravdu nevím, co se stane před příští sezónou.“

Letos v létě vyprší smlouvy Fernandinhovi a Sergiu Agüerovi. Přičemž historicky nejlepší střelec Manchesteru City přiznal, že neví, co přinese budoucnost a jak to s ním bude v následující sezóně.

Argentinec nastřílel v bledě modrém dresu 256 gólů. Do klubu přišel v roce 2011 z Atlética Madrid. Aktuálně mu je 32 let a v tomto ročníku Premier League nastoupil jen pětkrát. Trápí jej častá zranění.

„Smlouva mi vyprší na konci sezóny. Ještě netuším, co se stane pak. Nemám žádné nápady. Chci hrát fotbal. Na nic jiného se teď nesoustředím. Na konci sezóny uvidíme.“

„Budu hrát tak dlouho, jak mi to moje tělo dovolí. Doufám, že budu moci pokračovat ještě několik let.“

Uvidíme, jak to s argentinským útočníkem a dalšími zkušenými hráči Manchesteru City dopadne. Zájem o ně jistě bude.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

aguera bych chtěl do CFC. sice o 10 let později, ale zadarmo klidně

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články