Zpět na » Premier League » Arsenal hlásí první lednovou posilu. Z Brightonu získal brankáře Mata Ryana

Premier League - Arsenal hlásí první lednovou posilu. Z Brightonu získal brankáře Mata Ryana

Arsenal hlásí první lednovou posilu. Z Brightonu získal brankáře Mata Ryana © mirror.co.uk - Mat Ryan

0

Líbilo se

22.01. - VIDEO Dosud se během ledna v souvislosti s Arsenalem řešily hlavně odchody hráčů, nyní ale na Emirates Stadium přichází i první posila. Arsenal oficiálně oznámil, že získal na hostování do konce sezóny australského brankáře Brightonu Mata Ryana, který by měl zvýšit konkurenci na gólmanském postu.

28letý australský reprezentant přišel o místo brankářské jedničky Brightonu po prosincové prohře 3:0 s Leicesterem City a od té doby dostává na postu gólmana přednost Robert Sanchez.

Manažer Brightonu Graham Potter sice minulý měsíc popřel, že Ryan odehrál za Seagulls poslední zápas, ale připustil, že je ochoten nechat jej najít si klub, kde bude pravidelně nastupovat.

Ryan nakonec bude nejméně do konce sezóny oblékat dres Kanonýrů, kteří jej získali na půlroční hostování s cílem posílit konkurenci pro Bernda Lena poté, co letní posila Alex Runar Runarsson nenaplnila očekávání.

„Matův příchod znamená velmi dobrou konkurenci a pozitivní podporu pro všechny naše brankáře. Těšíme se, že se rychle zapojí do přípravy Arsenalu,“ prohlásil sportovní ředitel Edu.

„Mat má velice bohaté zkušenosti s Premier League, když v této lize odehrál více než 100 zápasů, z čehož budeme těžit na hřišti i mimo něj,“ dodal manažer Mikel Arteta.

Ryan do Brightonu přišel v roce 2017 z Valencie za 5,4 milionu liber a za anglický klub od té doby nastoupil ke 121 zápasům Premier League, ve kterých udržel 28 čistých kont.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články