Zpět na » Premier League » Chelsea v městském derby porazila oslabeného soupeře gólem Mounta

Premier League - Chelsea v městském derby porazila oslabeného soupeře gólem Mounta

Chelsea v městském derby porazila oslabeného soupeře gólem Mounta © skysports.com - O vítězství Chelsea rozhodl Mason Mount

1

17.01. - REVIEW Fotbalisté The Blues v rámci londýnského derby zavítali na stadión Fulhamu. Chelsea měla s nováčkem velké problémy, ačkoli po vyloučení Robinsona hráli celý druhý poločas v přesile. Pevnou defenzivu dokázal prolomit Mason Mount, který favoritovi vystřelil tři body.

Fulham - Chelsea 0:1

Branky: 78. Mount

Fulham FC: Aréola - Aina (83. Bryan), J. Andersen (C), Adarabioyo - Tete, Decordova-Reid (83. Kamara), Reed, Anguissa, A. Robinson - Cavaleiro (79. Onomah), Lookman.

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), Rüdiger, Silva, Chilwell - Kovačić, Jorginho (65. T. Abraham), Mount - Zijach (75. Hudson-Odoi), Giroud (75. Werner), Pulisic.

Favorit od prvních minut potvrzoval papírové předpoklady a většinu času kombinoval na útočné polovině. Ale hráčům The Blues dělal velké problémy gólman Aréola, který dokázal zpacifikovat tvrdou střelu Girouda a poradil si i o pár minut později s přízemním zakončením Ziyecha.

Skóre střetnutí mohl otevřít Antonio Rüdiger, který dostal v základní sestavě přednost před Kurtem Zoumou, ale i jeho hlavičku Aréola skvělým způsobem zastavil. Naopak mohlo zničehonic udeřit na druhé straně. Tete našel na středu úplně volného Cavaleira, jenž v obrovské šanci trestuhodně přestřelil.

Důležitý okamžik přišel v závěru první půle. Azpilicueta odkopával balón, když ho ve skluzu tvrdě dojel Antonee Robinson. Hlavní rozhodčí Bankes s domácím hráčem neměl slitování a poslal jej předčasně do sprch.

Fulham šel do deseti po faulu Robinsona na Azpilicuety (zdroj: skysports.com)

Lampardova družina se proti hluboké defenzivní hře soupeře dlouho trápila, avšak nakonec obranný val dokázala prolomit. V 78. minutě Aréola vyrazil centr Chilwella pouze k Masonu Mountovi, jenž se stihl ideálně nastavit k balónu a gólmana proměnil v diváka.

Zbývající čtvrt hodinu střetnutí si Chelsea bez problémů pohlídala. Naopak mohl druhý gól přidat Timo Werner, německý forward ale umístil míč mimo tři tyče.

Chelsea zvítězila na půdě městského rivala 1:0 a tabulkou poskočila na sedmou příčku. Fulham zůstává v sestupovém pásmu na osmnáctém místě.

Další zápasy:

Wolves - West Brom 2:3 (38. Silva, 43. Boly - 8. Pereira (pen.), 52. Ayayi, 56. Pereira (pen.))
Leeds - Brighton 0:1