Zpět na » Premier League » Suárez a Godín žádají okamžité zrušení Cavaniho trestu

Premier League - Suárez a Godín žádají okamžité zrušení Cavaniho trestu

Suárez a Godín žádají okamžité zrušení Cavaniho trestu © skysports.com -

4

Líbilo se

06.01. - Uruguayští fotbalisté Luis Suárez a Diego Godín se společně s tamními úřady zastali svého krajana Edinsona Cavaniho a žádají, aby mu anglická Fotbalová asociace (FA) zrušila trest zastavení činnosti na tři zápasy. Útočník Manchesteru United ho dostal za příspěvek na sociální síti, ve kterém použil španělské slovo „negrito“ (černoušek), které je v anglicky mluvícím prostředí hrubou rasistickou nadávkou.

FA tento výrok označila za urážlivý, ubližující a nevhodný, ale podle Cavaniho se v jeho zemi používá jako laskavý pozdrav přátel. Třiatřicetiletý útočník rovněž dostal pokutu 100 000 liber.

„Výrok byl ofenzivní, protože zřetelně zmiňoval, ať už výslovně, nebo implicitně, rasu nebo rasový původ," stálo v prohlášení FA.

„Edinson Cavani byl suspendován na tři zápasy, dostal pokutu 100 000 liber a musí absolvovat osobní vzdělávání, když v neděli 29. listopadu 2020 porušil FA Rule E3 v souvislosti s příspěvkem na sociálních sítích," potvrdila Anglická fotbalové asociace.

Godín a Suárez zveřejnili prohlášení Uruguayské hráčské unie, podle níž se FA dopustila diskriminačního a rasistického aktu.

„Anglická fotbalová asociace bohužel vyjádřila prostřednictvím tohoto trestu absolutní ignoranci a pohrdání. Suspendace ukazuje, jak je FA zaujatá, etnocentrická a dogmatická.“

„Edinson Cavani se nikdy nedopustil žádného chování, které by se dalo interpretovat jako rasistické. Použil pouze běžný výraz k oslovení blízkého přítele," píše se v prohlášení unie, která požaduje zrušení trestu.

Luis Suárez - twitter

Cavani použil výraz na svém Instagramu poté, co vstřelil dva góly při říjnové výhře United nad Southamptonem (3:2).

Po kritice se za to veřejně omluvil a jeho zaměstnavatel mu vyjádřil podporu.

„Věříme, že nezávislá regulační komise uvede v písemném rozhodnutí, že je zřejmé, že Edinson Cavani není rasista a v jeho činu nebyl rasistický úmysl," uvedl Manchester United ve svém stanovisku.

Dokonce i jazykovědný úřad Academia Nacional de letras kritizuje postoj FA, protože podle nich Cavaniho trest jen ukázal, jak FA postrádá jazykovědné a kulturní vzdělání.

Edinson Cavani

Gabriela Průšová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 06.01. Odpovědět

být Cavanim tak jsem možná tak nasranej že bych se jim na nějakou pokutu vykašlal i kdybych už si nikdy neměl kopnout do balonu. Aby dostal 100k (kolem 3m) pokutu za nerasistickej příspěvek na sociální síti no tak to by si neměl nechat líbit a věřím tomu že kdyby to táhl až k civilnímu soudu tak mu dají za pravdu

Cornero
UMBR0 - 06.01. Odpovědět

FA by mela spis resit ty nesmyslne penalty.
Jedinej tym,kteremu by se mely penalty piskat je chelzi,protoze ti je stejne neumi promenit Smajlík 2

UMBR0
Lamoprd - 07.01. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Lamoprd
SHARP - 06.01. Odpovědět

Přesně!

SHARP

Souhlas

SvejkJosef
Gazza8 - 06.01. Odpovědět

Tohle je taková prasárna na Cavaniho,že i já si musel vzpomenout na přihlašovací údaje! Smajlík 2 Smajlík 14

Gazza8
Hellboy - 06.01. Odpovědět

Zrusení trestu je nam na nic kdyz dnes vecer hrajem 2 zapas ze 3,to nam uz nikdo nevrati,tak snad alespon ty prachy no.

Hellboy

Na to se vztahje i League Cup?

SvejkJosef
Fowler - 06.01. Odpovědět

Nechci se Ucek zastavat,ale tohle je vazne spatne rozhodnuti FA.

Fowler

Pokud to dotyčný, kterému to bylo adresováno necítí jako urážku tak proč se do toho FA vůbec sere??...Edi je za tohle může s klidem soudně napadnout a nemyslím si že prohraje...

MUFC_RedArmy
DeviI - 06.01. Odpovědět

Edinson Cavani dostal od Anglické fotbalové asociace pokutu 100 000 liber a třízápasové stopky za to, že na sociální síti poděkoval svému uruguayskému příteli.(Gracias negrito)
Je to nespravedlnost, která poškodila pověst dobrého člověka nic víc!
Nestalo se to ani na hřišti a ani v kabině,nebo podobném fotbalovém prostředí.....takže si ani nejsem jist,že by to měla řešit Fotbalová Asociace! Nedivil bych se kdyby tento verdikt soudně napadl,protože nelze odsoudit člověka s takovou pokutou a trest

DeviI
DeviI - 06.01. Odpovědět

trestem defakto za nic! Nedivím se,že bývalí spoluhráči,reprezentanti se Cavaniho zastávají. FA obdržels ostrou kritiku i z Uruguaye za tento unáhlený trest!
Je dost smutné,že tito vysoce postavení lidé,kteří o těchto věcech rozhodují nemájí špetku selského rozumu!
Jsem za to-at se proti rasismu bojuje,ale ne tímto nesmyslným způsobem!

DeviI

souhlasím devil,na víc za tím gracias negrito byly formou smile obrázků dvě spojené podávající se ruce jako důkaz přátelství!

Shearer9NU

Přesně tak.

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články