Zpět na » Premier League » Obhájce titulu zaváhal, přišel o výhru v nastaveném čase

Premier League - Obhájce titulu zaváhal, přišel o výhru v nastaveném čase

Obhájce titulu zaváhal, přišel o výhru v nastaveném čase © skysports.com - Pascal Gross v nastavení z penalty srovnal na konečných 1:1

1

28.11. - REVIEW Brighton dokázal v souboji s Liverpool vyválčit cenný bod. Domácí sice prohrávali po gólu Joty, avšak v nastaveném čase základní hrací doby zařídil vyrovnání proměněnou penaltou Gross.

Brighton - Liverpool 1:1

Branky: 90+3. Gross (pen.) - 60. Jota

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - White, Dunk (C), Webster - Veltman, Bissouma, Groß, March - Connolly (63. Lallana, 71. Džahánbachš) - Welbeck, Maupay (26. Trossard).

Liverpool FC: Alisson - N. Williams (46. J. Henderson), Phillips, Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Milner (C) (74. Jones) - Minamino, Firmino, Diogo Jota - M. Salah (64. Mané).

Brighton podle očekávání nechtěl hrát s favoritem otevřenou hru a spoléhal především na rychlé brejky. Jeden takový přišel v 11. minutě, Connolly ovšem ve velké šanci minul cílové zařízení.

Ještě větší příležitost ke skórování dostal Racci ve 20. minutě. Hlavní rozhodčí nařídil po faulu Williamse na Connollyho pokutový kop, který však Maupay neproměnil, trestuhodně netrefil bránu.

Gól Joty favoritovi na vítězství nestačil (zdroj: skysports.com)

Před koncem úvodního dějství mohli naopak skórovat hosté, avšak Minamino zaváhání obrany nepotrestal, jeho pokus na střed s přehledem pokryl Matthew Ryan.

První gól padl po hodině střetnutí. Salah před vápnem přihrál Jotovi, jenž si balón navedl na střed a přízemním pokusem k pravé tyči propálil bezmocného gólmana.

Liverpool si hlídal vedení a vše nasvědčovalo jeho vítězství, jenže ve druhé nastavené minutě Robertson při snaze o odkop nakopl Welbecka a arbitr Atwell nařídil druhou penaltu ve prospěch domácích. Tentokráte si ji vzal na starosti Pascal Gross, který poslal Alissona na druhou stranu a vystřelil tak domácím senzační bod.