Zpět na » Premier League » Chelsea vynulovala čtvrtého soupeře v řadě, navíc přidala tři góly

Premier League - Chelsea vynulovala čtvrtého soupeře v řadě, navíc přidala tři góly

Chelsea vynulovala čtvrtého soupeře v řadě, navíc přidala tři góly © skysports.com - Zouma pomohl udržet čisté konto, navíc přidal důležitý druhý gól

1

31.10. - REVIEW S příchodem nových posil do defenzivy Mendyho, Silvy a Chilwella se obranná hra Blues výrazně zlepšila. Svěřenci kouče Lamparda udrželi na Turf Moor čtvrté čisté konto v řadě, Burnley porazili jasně 3:0.

Burnley - Chelsea 0:3

Branky: 26. Ziyech, 63. K. Zouma, 70. Werner

Chelsea v posledních zápasech disponovala výbornou defenzivní hrou, avšak domácí mohli jejich sérii zlomit už v 5. minutě. Za Zoumu si naběhl Barnes, sám před gólmanem ovšem zvedl balón příliš.

Blues poprvé zahrozili po čtvrt hodině hry. Po centru z levé strany hlavičkoval Tammy Abraham, gólman Pope raději vyrazil míč nad břevno. Druhou příležitost už Chelsea přetavila v gól. Abraham přiťukl pod sebe Hakimu Ziyechovi, jenž ukrytou střelou na přední tyč překvapil brankáře.

Důležitý druhý gól přidala Lampardova družina v 63. minutě. Mason Mount centrem od rohového praporku našel hlavu Kurta Zoumu a francouzský stoper navzdory krkolomné pozici dokázal poslat míč do sítě.

Ziyech se na vítězství podílel gólem a asistencí (zdroj: skysports.com)

Definitivní razítko na vítězství Chelsea přidala o pouhých sedm minut později. James skvěle zachytil rozehrávku protivníka, na středu našel Ziyecha, jenž nezištně uvolnil Tima Wernera. Německý forward tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.

Zbývající část zápasu si Blues s přehledem pohlídali. Na Turf Moor porazili Burnley po výborném týmovém výkonu 3:0 a v tabulce poskočili na čtvrté místo. Clarets zůstávají na poslední příčce.