Zpět na » Premier League » Definitivní konec? Arteta nezařadil Özila na soupisku pro ligové a evropské zápasy

Premier League - Definitivní konec? Arteta nezařadil Özila na soupisku pro ligové a evropské zápasy

Definitivní konec? Arteta nezařadil Özila na soupisku pro ligové a evropské zápasy © outlookindia.com -

0

Líbilo se

21.10. - Německý fotbalista Mesut Özil se nevešel do kádru londýnského Arsenalu pro tento ročník anglické Premier League. Dvaatřicetiletý středopolař je s týdenní gáží 350.000 liber nejdražší hráč Kanonýrů, ale už déle se spekuluje o jeho odchodu z klubu. Trenér Mikel Arteta ho nezaregistroval ani do Evropské ligy.

Trenéři v Premier League měli do úterního večera uzavřít soupisku pro tuto sezónu Premier League. Do pětadvacetičlenného kádru Arsenalu se však nedostal Mesut Özil. Toho nejprve Arteta nezačlenil do soupisky pro Evropskou ligu a nyní přišel další škrt. 32letý Němec si nezahraje soutěžní utkání minimálně do února, kdy bude moci Arteta upravit soupisku pro Premier League.

Ligová pravidla říkají, že klub musí mít na soupisce maximálně 17 cizinců s vyšším věkem než je 21 let. Jelikož Arteta měl k dispozici až 19 takových hráčů, dva z nich musel ze soupisky vyřadit. Kromě Özila se do výběru nedostal ani Sokratis, stejně tak jako se pro ně nenašlo místo ani pro skupinovou fázi v Evropské lize.

Trápí vůbec tohle vyškrtnutí rodáka z Gelsenkirchenu? O tom se dá jen polemizovat. V létě se sice vyjádřil, že chce znovu bojovat o základní sestavu, a že na hřišti odevzdá vše, jenže momentálně nebude mít příležitost. Jedině v klubu do 23 let.

„Tomuto klubu dám všechno, co v sobě mám. Podobné situace mě nikdy nezlomí, jenom mě posílí. Už v minulosti jsem ukázal, že se dovedu vrátit do týmu a ukáži to znovu," konstatoval Özil před zahájením letošní sezóny.

Özil pod Artetovým vedením nenastoupil od 7. března, po koronavirové pauze neodehrál ani minutu a důvodem měly být problémy se zády, manažer Mikel Arteta se vedle toho odkazoval i na špatnou fotbalistovu formu.

Arteta a Ozil

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nj, nepochopil asi desátou pobídku k odchodu, ted to má officiálně... ale hlavně že má svůj finanční bonus za loayalitu

Vincent12

Nastesti uz nacal posledni rok smlouvy, takze do konce roku tak jako tak pujde. Pry je zajem v MLS

HyperioN
Reklama
Reklama
Nejnovější články