Zpět na » Premier League » José Mourinho po šíleném závěru: David Moyes našel v Tomáši Součkovi nového Fellainiho

Premier League - José Mourinho po šíleném závěru: David Moyes našel v Tomáši Součkovi nového Fellainiho

José Mourinho po šíleném závěru: David Moyes našel v Tomáši Součkovi nového Fellainiho © crossfitshoesexpert.com, fotbalportal.cz - Mourinho chválí Součka

1

19.10. - VIDEO Tohle se v historii Premier League ještě nikdy nestalo! Ještě v 81. minutě West Ham prohrával na půdě Tottenhamu 3:0. Jenomže pak se Hammers nastartovali a v 94. minutě vystřelil Manuel Lanzini neskutečnou trefou remízu 3:3. Celý zápas odehrálo v dres hostů české duo Coufal-Souček. Právě Tomáše Součka po zápase chválil i kouč soupeře - José Mourinho. Podle něj je novým Fellainim.

Tottenham vedl po 16 minutách 3:0. Jednou se prosadil Son a dvakrát skóroval Kane. Defenziva Hammers nevěděla, kde jí hlava stojí. West Ham byl na ručník. Pak se sice jeho hra zlepšila, ale Spurs i dále hlídali třígólový náskok.

V 72. minutě navíc přišel na hřiště ztracený syn Gareth Bale. Dostal do jedné obrovské šance, kdy nastřelil tyč. V 82. minutě snížil Balbuena. Vypadalo to jen na „kosmetickou“ úpravu výsledku. Ale o tři minuty později si centr Vladimíra Coufala z pravé strany srazil do vlastní sítě Sánchez.

Pak přišla 94. minuta. Odražený míč se zatoulal k Manueli Lanzinimu, který neskutečnou „raketou“ rozpoutal obrovské oslavy West Hamu. Byla to opravdu parádní branka. Vladimír Coufal po zápase vzal míč do rukou a s úsměvem jej políbil. Pro Kladiváře je tato remíza nesmírně cenná, zejména z psychologického hlediska.

José Mourinho po utkání uvedl, že West Ham měl velké štěstí.

„Měli jsme hru naprosto pod kontrolou. Harry Kane nastřelil tyč, když mohl dát čtvrtý gól. Gareth Bale také mohl „zabít“ zápas...ale takový je zkrátka fotbal.“

„Ne úmyslně, ale náš tým trochu upadal. S Harrym Winksem jsme pak znovu našli rovnováhu a kontrolu nad zápasem. Právě v době, kdy bylo vše v pořádku, jsme dostali první gól. Jejich víra vzrostla. Moji chlapci nebyli psychicky dost odolní, aby to zvládli. V posledních sekundách jsme ztratili dva body.“

Pak portugalský kouč chválil i českého záložníka Tomáše Součka.

„Řekl jsem svým hráčům, aby si dávali velký pozor na jejich standardní situace. To je jejich klíč k tomu, jak být silní. David Moyes našel v Tomáši Součkovi nového Marouana Fellainiho. Nakonec měli štěstí, ale velmi tvrdě si za ním šli. Chválím je.“

Na Tottenham ve čtvrtek čeká první duel v základní skupině Evropské ligy proti rakouskému LASKu Linz.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.