Zpět na » Premier League » Merseyside derby nepoznalo vítěze, Chelsea přišla o vítězství v nastavení

Premier League - Merseyside derby nepoznalo vítěze, Chelsea přišla o vítězství v nastavení

Merseyside derby nepoznalo vítěze, Chelsea přišla o vítězství v nastavení © skysports.com - Mané se vyléčil z koronaviru a hned udeřil, trefil se do sítě Evertonu

1

18.10. - REVIEW Liverpoolské derby, v němž Everton hostil na domácím stadiónu Liverpool skončilo nerozhodným výsledkem 2:2, obhájce titulu navíc kromě dvou bodů přišel do konce sezóny i o pilíř své obrany v podobě Virgila van Dijka. Chelsea směřovala v utkání proti Southamptonu za vítězstvím, avšak ve druhé nastavené minutě srovnal na konečných 3:3 stoper Vestergaard.

Everton - Liverpool 2:2

Branky: 19. M. Keane, 81. Calvert-Lewin - 3. Mané, 72. Salah

Everton FC: Pickford - Coleman (C) (31. Godfrey), Y. Mina, M. Keane, Digne - Doucouré (78. Iwobi), Allan, A. Gomes (72. G. Sigurdsson) - James Rodríguez, Calvert-Lewin, Richarlison.

Liverpool FC: Adrián - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (11. Joe Gomez), Robertson - J. Henderson (C), Fabinho (90+1. Wijnaldum), Th. Alcântara - M. Salah, Firmino (78. Diogo Jota), Mané.

Liverpoolské derby slibovalo skvělou podívanou. Everton totiž prožívá skvělý vstup do sezóny, v předešlých čtyřech kolech neztratil jediný bod. Přesto byl favoritem Liverpool, který obhajuje titul.

Svěřenci kouče Kloppa začli skvěle. Už ve 3. minutě Robertson našel přihrávkou pod sebe Maného a z koronaviru vyléčený Senegalec pravačkou umístil balón nechytatelně pod břevno.

Vyrovnání na 1:1 zařídil stoper Michael Keane (zdroj: skysports.com)

Radost vystřídaly velké obavy. Jordan Pickford totiž v šestnáctce velmi tvrdě zajel do Virgila van Dijka, který musel střídat. Pozápasové vyšetření odhalilo přetrhané vazy v koleni, pro jednoho z nejlepších fotbalistů světa tak nejspíše skončila sezóna.

Zpět k zápasu. Everton se nenechal položit obdrženým gólem a o čtvrt hodiny později vyrovnal. James Rodríguez odcentroval od rohového praporku na hlavu Michaela Keana, stoper prudkou hlavičkou prostřelil Adriána.

Liverpool si dokázal vzít vedení zpět v 72. minutě. Tentokráte úřadovalo druhé křídlo Reds. Mohamed Salah napálil odražený balón po mizerném obranném zákroku Miny z voleje k pravé tyči, Pickford skákal marně.

Ancelottiho družina i podruhé dokázala srovnat. Na počátku závěrečné desetiminutovky Toffees opět udeřili ze vzduchu, po centru Digneho zleva skóroval v poslední době hodně produktivní Dominic Calvert-Lewin.

V nastavení zasadil definitivní úder domácím Jordan Henderson, avšak jeho radost byla předčasná, asistující Sádio Mané stál v milimetrovém ofsajdu, což odhalil až VAR. V Goodison Parku tak skončil zápas vyrovnaným skóre 2:2.

Chelsea - Southampton 3:3

Branky: 15. Werner, 28. Werner, 59. Havertz - 43. Ings, 57. Adams, 90+2. Vestergaard

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Christensen, K. Zouma, Chilwell - Kanté, Jorginho - Pulisic (87. R. James), Havertz, Mount (72. Ziyech) - Werner (90. T. Abraham).

Southampton FC: A. McCarthy - Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand - Walcott, Ward-Prowse (C), Romeu (87. Diallo), Redmond (77. Tella) - Adams (86. S. Long), Ings.

Gólová přestřelka začala lépe pro favorizované Blues. Nahrávku Chilwella si Timo Wener chytře pustil za sebe, čímž dokonale zmátl Bednareka. Následně německý útočník nezpanikařil, mezi dvěma protihráče si díky skvělému vedení míče udělal místo na střelu, balón umístil precizně k levé tyči.

Druhou branku vstřelili opět domácí, kteří byli v prvním poločase lepším týmem. A opět byl v hlavní roli Werner, jenž vystihl malou domů Bednareka, přehodil si McCarthyho a hlavou poslal míč do prázdné svatyně.

Ani Wernerovy dva góly a asistence nestačila Chelsea k vítězství (zdroj: skysports.com)

Svatí dokázali snížit v závěru první půle. Adams výborným průnikovým pasem uvolnil Dannyho Ingse. Anglický forward udělal Kepovi kličku a posléze skóre bezpečně upravil na rozdíl jediného zásahu.

K vyrovnání vedlo obrovské zaváhání Chelsea při rozehrávce. Zoumovu riskantní malou domů Kepa ve skluzu minul, Che Adams sice první střelou zasáhl padajícího Christensena, avšak dostal ještě možnost dorážku, kterou uklidil pod břevno.

Lampardovi svěřenci rychle reagovali, o pouhé dvě minuty později dal gól po nahrávce Wernera jeho krajan Kai Havertz. Avšak nakonec střetnutí dospělo k nerozhodnému stavu, protože ve druhé nastavené minutě tečoval Walcottovo zakončení mimo dosah Kepy stoper Jannik Vestergaard.