Zpět na » Premier League » Lionel Messi byl blízko přestupu do Chelsea za 250 milionů eur. Proč z obchodu století sešlo?

Premier League - Lionel Messi byl blízko přestupu do Chelsea za 250 milionů eur. Proč z obchodu století sešlo?

Lionel Messi byl blízko přestupu do Chelsea za 250 milionů eur. Proč z obchodu století sešlo? © SkySports.com - Lionel Messi

2

Líbilo se

15.10. - Dokážete si představit nastupovat Lionela Messiho v modrém dresu Chelsea? V roce 2014 k tomu nebylo daleko. Podle reportéra televizní stanice Sky Italy Gianlucy Di Marzia byla Chelsea před šesti lety blízko podpisu jedné z největších hvězd světového fotbalu za 250 milionů eur. Proč z přestupu sešlo?

Nyní 33letý Messi byl v pokušení odejít z Barcelony už víckrát. Naposledy se o jeho možném přestupu diskutovalo v srpnu, kdy navzdory jeho oficiální žádosti o přestup vše ztroskotalo na výkupní klauzuli ve výši 700 milionů eur.

Ještě blíže odchodu měl být Messi podle Di Marzia v roce 2014, kdy byla Chelsea připravena aktivovat jeho výkupní klauzuli, která v té době činila 250 milionů eur a platit Messimu celých 50 milionů liber ročně.

Jednání se měla uskutečnit uprostřed tehdejšího skandálu kolem daňových úniků, ze kterých v roce 2013 obžalovala španělská vláda Messiho rodinu. Ten se tehdy nechal slyšet, že jej tento krok přiměl uvažovat o odchodu ze země.

Di Marzio ve své nejnovější knize Grand Hotel Calciomercato píše o tom, že videohovor tváří v tvář s tehdejším trenérem Chelsea Josém Mourinhem přesvědčil Messiho, že Stamford Bridge pro něj bude tím pravým místem.

Nicméně zapojení jeho otce a agenta Jorgeho a bývalého spoluhráče Deca zvrátilo Messiho rozhodnutí, který se již s Chelsea dohodl na osobních podmínkách a argentinská superstar se rozhodla zůstat na Camp Nou.

Di Marzio také tvrdí, že rok před Chelsea se Messiho podpis pokusil zajistit také prezident Realu Madrid Florentino Perez, hvězdný Argentinec ale přesun do týmu největšího konkurenta rázně uťal kvůli svému postavení v Barceloně.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Di Marzio jezdí asi fetovat s ostravským poserem toluen

prasident
Dawer24 - 16.10. Odpovědět

Ještě že to nevyšlo Smajlík 1

Dawer24
DeviI - 15.10. Odpovědět

Smajlík 2

DeviI

A podle Blesku měl Messi přestoupit v roce 2010 do Jablonce, ale těsně to nevyšlo nikdo neví proč...

Messi777
balmain - 15.10. Odpovědět

Pelta poslal pozdě prachy.

balmain

Až ve 2014 jich bylo dost no, to stavěli Galacticos přece Smajlík 1

Tomguncz1
balmain - 15.10. Odpovědět

To je pravda.

balmain
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články