Zpět na » Premier League » Nicklas Bendtner: V Anglii jsem propadl hazardu, prohrál jsem až 50 milionů

Premier League - Nicklas Bendtner: V Anglii jsem propadl hazardu, prohrál jsem až 50 milionů

Nicklas Bendtner: V Anglii jsem propadl hazardu, prohrál jsem až 50 milionů © stimme.de -

1

Líbilo se

14.10. - Nicklas Bendtner, který momentálně hraje čtvrtou dánskou ligu za Tarnby FF, má za svoji kariéru řadu aférek, špatné výkony a namyšlené vystupování mu vynesly přezdívku Lord Bendtner. V rodném Dánsku navíc rozjel vlastní televizní show Bendtner a Philine, kterou uvádí společně s přítelkyní Philine Roepstorff. V jedné z epizod reality show se přiznal, že mimo fotbal našel oblibu v hazardních hrách.

Kariéra vysokého - bezmála dvoumetrového - fotbalového útočníka byla z velké části spjatá s anglickým Arsenalem. Rodák z dánské Kodaně v dresu Gunners zasáhl během devíti let do 171 zápasů a vstřelil v nich 45 branek. A právě v době působení v anglické metropoli propadl hazardu.

„Když jsem se zranil a nemohl pociťovat vzrušení, které jsem zažíval během zápasů na hřišti, adrenalin mi přinesl hazard. Čím větší riziko jsem podstupoval, tím větší byl adrenalin," přiznal Bendtner.

Pravidelně od 19 let hrával zejména poker. „Prohrál jsem obrovské množství peněz. Myslím si, že to bylo zhruba 50 milionů dánských korun (v přepočtu cca 182 milionů korun českých). Od devatenácti let jsem hrál proti profesionálnímu pokerovému hráči. Pamatuji se, jak jsem jednou hrál s pořádně vysokými sázkami.“

Před devíti lety v londýnském kasinu stihl prohrát 400 tisíc liber (12 milionů korun) během devadesáti minut. „Byly to peníze, které jsem vlastně ani neměl. Můj bankovní účet byl prázdný a kdyby se to nezvrtlo, zbankrotoval bych," prohlásil Bendtner a prozradil, že se mu podařilo vyhrát nazpět 380 tisíc.

Bendtner se v současnosti vydělává také díky marketingovým aktivitám. Loni v listopadu vydal autobiografii, v níž popsal svůj život včetně incidentu, kdy v Kodani zbil taxikáře a 50 dní musel mít na noze připevněný monitorovací náramek.

Kromě Arsenalu Bendtner působil i v italském Juventusu Turín, v německém VFL Wolfsburg a s blížícím se koncem kariéry se vrátil do rodného Dánska. Známý forvard se probojoval i do dánského národního týmu, v němž v 81 duelech skóroval třicetkrát.

Bendtner uvedl, že pokeru se věnuje i dnes, ale děje se tak už jen pro samotné potěšení ze hry. Je hostitelem pokerových nocí s přáteli, kde se však hraje o podstatně menší částky. Vstup do hry stojí každého z jejích účastníků pouze 100 dánských korun (365 korun).

Gabriela Průšová / thesun.co.uk, independent.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články