Zpět na » Premier League » Šok z Old Trafford předčila Aston Villa, která nadělila úřadujícímu mistrovi z Liverpoolu sedm kousků

Premier League - Šok z Old Trafford předčila Aston Villa, která nadělila úřadujícímu mistrovi z Liverpoolu sedm kousků

Šok z Old Trafford předčila Aston Villa, která nadělila úřadujícímu mistrovi z Liverpoolu sedm kousků © twitter.com/SkySportsStatto - Aston Villa na domácím stadiónu rozebrala Liverpool do poslendí součástky

1

04.10. - REVIEW Bláznivá neděle v anglické Premier League nejprve přinesla drtivé vítězství Tottenhamu 6:1 na půdě Old Trafford, avšak opravdový šok přišel až ve večerních hodinách. Aston Villa totiž roztrhala všechny papírové předpoklady do posledního kousku a na domácím hřišti deklasovala Liverpool 7:2.

Aston Villa - Liverpool 7:2

Branky: 4. Watkins, 22. Watkins, 35. J. McGinn, 39. Watkins, 55. Barkley, 66. Grealish, 75. Grealish - 33. M. Salah, 60. M. Salah

Aston Villa FC: E. Martínez - Cash (80. A. Almuhammadí), Konsa, Mings, Targett - J. McGinn, Douglas Luiz (80. Nakamba), Barkley - Trézéguet (87. B. Traoré), Watkins, Grealish.

Liverpool FC: Adrián - Alexander-Arnold, Joe Gomez (61. Jones), V. van Dijk, Robertson - Keïta (46. Minamino), Fabinho, Wijnaldum - M. Salah, Firmino (68. Milner), Diogo Jota.

Možné překvapení se ve Villa Parku začalo rýsovat od úvodních minut. Z první vážnější šance totiž domácí vstřelili gól, do střelecké listiny se zapsal Ollie Watkins, jenž využil mizerné rozehrávky Adriána a povedeného pasu Grealishe.

Villans pokračovali ve výborném výkonu, odměnou jim byla druhá branka. Opět ji zařídila nová akvizice Watkins, jenž si pohrál s Gomezem a technickou ránou na zadní tyč napnul síť. Reds dokázali poměrně rychle reagovat, na dostřel posunul mistra Mohamed Salah, Egypťan uspěl dorážkou Keitovy zblokované střely.

Ollie Watkins si po zápase, v němž vstřelil hattrick, přišel pro míč (zdroj: skysports.com)

Avšak Smithovu družinu inkasovaný gól nevykolejil, ba naopak je vyhecoval ještě k lepšímu výkonu, ještě před odchodem do kabin přidala další dva góly. Nejprve McGinnovo zakončení smolně tečoval do protipohybu gólmana van Dijk, načež zkompletoval hattrick Watkins, hlavou s přehledem trefil prázdnou svatyni.

Druhý poločas, další tři góly v síti Adriána. V 55. minutě zvýšila na rozdíl čtyř branek nová posila z Chelsea Ross Barkley. Na tento zásah dokázal reagovat znovu Salah, avšak na následné dva zásahy Grealishe již nedokázal najít odpověď žádný hráč v červeném dresu.

Aston Villa prožívá parádní start sezóny. Po třech zápasech disponují plným počtem bodů a jsou druzí za Evertonem, ten má o zápas více. V Liverpoolu mají před dalším zápasem o čem přemýšlet.