Zpět na » Premier League » Alisson připouští, že se Liverpool musel dostat po poklesu formy zpět na své maximum

Premier League - Alisson připouští, že se Liverpool musel dostat po poklesu formy zpět na své maximum

Alisson připouští, že se Liverpool musel dostat po poklesu formy zpět na své maximum © cheapgoals.com, fotbalportal.cz - Alisson Becker

3

Líbilo se

26.09. - Po třiceti letech ovládli Anglii. Zisk titulu byl hodně sladký. Ovšem to byla jediná trofej, kterou v minulé sezóně Liverpool získal. Nepodařilo se zopakovat triumf z Ligy mistrů. V domácích pohárech také nebylo Reds přáno. Ke konci sezóny klub z Anfieldu lehce ztrácel dech. Brankář Alisson Becker si toho je vědom a věří, že brzy bude Liverpool zpět na svém maximu.

Před březnovým přerušením Premier League ztratil Liverpool v lize pouhých 5 bodů, což byl úžasný počin. Ráznými kroky kráčel za titulem a nikdo mu nezvládal konkurovat. Neporažený zůstával až do 29. února.

Když se ale v červnu obnovila sezóna, Liverpool během devíti kol získal jen 17 bodů. To bylo méně, než získaly oba kluby z Manchesteru, Tottenham, Chelsea a Southampton.

Tabulka Premier League po obnovení:
1. Manchester City 10 z 24 bodů
2. Manchester United 9 z 21 bodů
3. Southampton 9 z 18 bodů
4. Tottenham 9 z 18 bodů
5. Chelsea 9 z 18 bodů
6. Liverpool 9 z 17 bodů

Ale přišel nový ročník a Liverpool se opět naladil na vítěznou vlnu. Ano, v prvním kole to bylo hodně nervózní vítězství 4:3 nad nováčkem z Leedsu. Lepší už to bylo poté na Stamford Bridge, kde porazil Chelsea 0:2. Po sedmi zápasech udržel čisté konto.

Jürgen Klopp odmítl uznat, že by forma Reds na konci loňské sezóny poklesla. Ovšem brankář Alisson Becker před pondělním duelem s Arsenalem připustil, lehký úpadek z konzistence, která zdobila Liverpool takřka celou sezónu.

„Víme, že naše úroveň trochu poklesla, ale nevíme proč. Nebylo to něco, co bychom chtěli, ale věděli jsme, že se musíme vrátit zpět na svou cestu. Pokud chceme být letos konkurenceschopní v boji o titul, musíme to udělat. Věříme, že v této sezóně to bude ještě těžší.“

„Je to jen začátek sezóny. Měli jsme těžký zápas proti Leedsu. Byl to otevřený zápas, ve kterém se může stát cokoliv. Skončilo to 4:3. Byl to dobrý zápas pro všechny, kdo sledují fotbal. Ale pro nás to bylo složité.“

„Pak jsme měli Chelsea venku. To je hodně těžký soupeř. Z mentálního hlediska jsme to zvládli velmi dobře. Myslím, že jsme znovu na správné cestě.“

Proti Arsenalu to nebude v pondělí na Anfieldu nic jednoduchého. I Gunners pod Mikelem Artetou vyhráli úvodní dva ligové duely.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články