Zpět na » Premier League » Liverpool dál posiluje. Z Wolverhamptonu přichází Diogo Jota

Premier League - Liverpool dál posiluje. Z Wolverhamptonu přichází Diogo Jota

Liverpool dál posiluje. Z Wolverhamptonu přichází Diogo Jota © skysports.com, fotbalportal.cz - Diogo Jota patří Liverpoolu

2

Líbilo se

20.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po Thiagu Alcantarovi získali Reds v krátkém sledu další novou letní posilu. Z Wolverhamptonu odchází jeden hráč z jeho portugalské enklávy. Dres Liverpoolu bude oblékat Diogo Jota. Jeho cena by měla být až 45 miliónů liber, včetně bonusů. Zároveň ale s Wolves podepsal pětiletou smlouvu Ki-Jana Hoever z Liverpoolu. Za něj poputuje na Anfield 10 miliónů liber.

Celým jménem Diogo José Teixeira da Silva se v sobotu stal nejnovější akvizicí Liverpoolu. Ten v pátek představil Thiaga Alcantaru. Nyní přichází třiadvacetiletý portugalský reprezentant, který je anglickou soutěží již více než prověřený.

V sezóně 2017/2018 hostoval v tehdy druholigovém Wolverhamptonu z Porta. Vybojoval s Vlky postup do Premier League a následně přestoupil natrvalo. Za dvě sezóny odehrál celkem 67 ligových zápasů a vstřelil v nich 16 gólů.

Teď už bude chtít Diogo Jota přidávat góly v barvách Liverpoolu. Jeho přestup bude Reds stát 40 miliónů liber a dalších 5 miliónů liber zaplatí na případných bonusech.

Zároveň ale putuje opačným směrem Ki-Jana Hoever, za kterého Wolverhampton zaplatí 10 miliónů liber. Ten podepsal smlouvu na 5 let.

„Pro mě i pro mou rodinu je to vzrušující okamžik. Celá moje cesta...od dětství až do teď, kdy se připojuji ke klubu, jakým je Liverpool, který je nejlepší na světě, je neuvěřitelná. Chci už začít v novém působišti.“

„Je to jeden z nejlepších týmů na světě. Aktuálně ten vůbec nejlepší. Vydám ze sebe maximu. Doufám, že se v budoucnu stanu v Liverpoolu dobrou volbou,“ uvedl Diogo Jota po svém příchodu na Anfield.

Portugalské křídlo bude nastupovat v dresu s číslem 20. Uvidíme, jaké plány s ním Jürgen Klopp má. Rozhodně mu rozšiřuje možnosti.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články