Zpět na » Premier League » Leeds byl neuvěřitelný, složil Bielsovu týmu poklonu Jürgen Klopp

Premier League - Leeds byl neuvěřitelný, složil Bielsovu týmu poklonu Jürgen Klopp

Leeds byl neuvěřitelný, složil Bielsovu týmu poklonu Jürgen Klopp © leeds-live.co.uk, fotbalportal.cz - Klopp chválil Bielsův Leeds

3

13.09. - Fanoušci očekávali atraktivní duel a také ho dostali. Liverpool doma v prvním kole Premier League hostil Leeds, který třetím rokem vede taktický mág Marcelo Bielsa. Hosté se drželi více než statečně. Dokonce dokázali třikrát vyrovnat skóre, až na čtvrtý zásah z druhé penalty, kterou opět proměnil Mohamed Salah, nedokázali odpovědět. I tak sklidili velkou pochvalu.

Už ve čtvrté minutě otevřel skóre z pokutového kopu Mohamed Salah a vypadalo to, že Liverpool směřuje ke snadným třem bodům. Jenomže za Leeds už za osm minut odpověděl Harrison. Pak se trefil Virgil van Dijk, ale v dresu Whites se prosadil jejich nejlepší střelec minulé sezóny - Patrick Bamford. O tři minuty později už zase vedl Liverpool. Podruhé mířil přesně Mohamed Salah.

V 66. minutě pak Leeds potřetí srovnal zásluhou Mateusze Klicha. Rozuzlení přišlo až dvě minuty před koncem. Druhou penaltu proměnil Mohamed Salah, čímž dovršil svůj hattrick. Liverpool zvítězil 4:3.

Každopádně si Leeds po návratu do Premier League po 16 letech vysloužil obdiv a uznání. Přidal se k tomu i Jürgen Klopp, který svého protivníka velmi pochválil.

„Gratuluji celému jejich týmu. Co je tohle za tým? Neskutečné, neuvěřitelné. Budu je v sezóně sledovat opravdu často.“

„Skvělý zápas, skvělý soupeř, skvělý výkon obou celků. Miluju tyhle dny.“

„Nestává se příliš často, aby v zápase padlo tolik gólů. Byly tam nedostatky v naší defenzivě, ale to je u prvního zápasu sezóny běžné. Naši hráči hráli před pár dny za své země, takže je to pochopitelné.“

„Protivník nás donutil k chybám. My jsme to mohli řešit lépe. Ale mně se moc líbí takovéto zápasy proti skvěle organizovanému soupeři. Leeds hrál s velkým zápalem. To mám rád.“

„Mohli jsme dát více gólů, především na konci zápasu, ale jsem spokojený. Zůstáváme pozitivní. Leeds bude mít dobrou sezónu, pokud udrží tuto intenzitu. Dokázali to už v Championship, tak proč ne v Premier League?“

V příštím kole jede Liverpool na půdu Chelsea. To Leeds přivítá dalšího nováčka soutěže - Fulham.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.