Zpět na » Premier League » Severolondýnské derby pro Tottenham, Kohouti navíc přeskočili úhlavního rivala v tabulce

Premier League - Severolondýnské derby pro Tottenham, Kohouti navíc přeskočili úhlavního rivala v tabulce

Severolondýnské derby pro Tottenham, Kohouti navíc přeskočili úhlavního rivala v tabulce © goal.com - Tottenham v severolondýnském derby neprohrál počtvrté v řadě

1

12.07. - REVIEW Městské derby mezi Tottenhamem a Arsenalem bylo napínavé do samotného závěru. Po gólu Lacazetta vedli Kanonýři, avšak okamžitě srovnal Son a na počátku závěrečné desetiminutovky rozhodl o vítězství domácích stoper Alderweireld.

Tottenham - Arsenal 2:1

Branky: 19. Son Heung-min, 81. Alderweireld - 16. A. Lacazette

Tottenham Hotspur: Lloris - Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies - Moussa Sissoko, Winks, Lo Celso (84. Skipp) - Lucas Moura (83. Bergwijn), Kane, Son Heung-min (90+4. Lamela).

Arsenal FC: E. Martínez - Mustafi, David Luiz, Kolašinac (84. Nelson) - Bellerín (84. Soares), D. Ceballos, Xhaka, Tierney (84. Willock) - Pépé (70. Saka), A. Lacazette, Aubameyang.

Domácí fotbalisté neprohráli v severolondýndském derby už třikrát za sebou a dnes se pokusili přidat do statistik čtvrté utkání. A začali aktivněji. Už v 10. minutě Lucas parádním pasem vyslal do šance Kanea, proti němuž ale včas vyběhl Martínez, pokus o lob vyrazil.

O pár chvil později udeřilo na druhé straně. V 16. minutě Xhaka sebral míč Aurierovi, a ten následně doputoval k Alxanderu Lacazettovi, jehož pumelenice z osmnácti metrů zapadla pod břevno, Hugo Lloris byl bez šance zasáhnout.

Son v derby zaznamenal gól a asistenci (zdroj: skysports.com)

Odpověď přišla záhy. Jen o tři minuty později využil Son špatné komunikace mezi Kolašinacem a Luizem, samostatný únik ve finále vyřešil kličkou a přelobováním na zemi ležícího Martíneze. Obrat mohl hned z další akce Spurs dokonat Kane, avšak nejlepší střelec Tottenhamu si opět vylámal zuby na gólmanovi, jenž zakročil pravou nohou proti křižné střele.

Po půl hodině střetnutí napřáhl k dalekonosné střele Ben Davies. Pokud by balón spadl do sítě, tak by z toho byl gól kola, avšak Martíneze podržela horní část brankové konstrukce, od níž se kulatý nesmysl vrátil zpátky do hry. Poslední příležitost první půle měl Aubameyang, pokus z přímého kopu prosvištěl kousek vedle pravé tyče.

O vítězství Tottenhamu rozhodl stoper Toby Alderweireld (zdroj: skysports.com)

Gabonský forward byl ještě blíže vstřelenému gólu v 59. minutě, slabší levačkou napálil balón do břevna. Dvacet minut před koncem základní hrací doby mohl trenéra Mourinha potěšit druhým zásahem Son, tomu však výborně skočil pod nohy brankář Martínez.

Jihokorejec ale dlouho smutnit nemusel. Na konci 81. minuty totiž odcentroval od rohového praporku přímo na hlavu Tobyho Alderweirelda, za jehož hlavičkou k zadní tyči se tentokráte brankář pouze ohlédl.

Kanonýři sváděli marný boj v honu za ziskem alespoň jednoho bodu, závěr derby si Tottenham pohlídal s velkým přehledem. Arsenal porazil 2:1 a v tabulce ho vystřídal na osmé pozici, oba celky ještě zůstávají v boji o Evropskou ligu.