Zpět na » Premier League » Pep Guardiola: Druhé místo v Premier League je lepší než triumf v domácích pohárech

Premier League - Pep Guardiola: Druhé místo v Premier League je lepší než triumf v domácích pohárech

Pep Guardiola: Druhé místo v Premier League je lepší než triumf v domácích pohárech © skysports.com, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

0

11.07. - Na obhajobu titulu to letos nevyšlo. Liverpool byl naprosto suverénní. I tak může mít Manchester City velmi dobrou sezónu. Získal Carabao Cup, je v semifinále FA Cupu, v Premier League si brzy zajistí druhé místo a je také ve hře v Lize mistrů. Pep Guardiola říká, že je podle něj daleko víc druhá příčka v tabulce Premier League než zisk domácích anglických pohárů.

Liverpool už je nějaký ten den jistým mistrem Premier League. Obhájce z loňska a jeho největší konkurent se před ním musel letos sklonit. Manchester City si hlídá druhé místo. Na Reds ztrácí 4 kola před koncem 23 bodů. Na třetí Chelsea má k dobru 9 bodů, proto mu k jistotě druhé příčky stačí jedno vítězství.

Carabao Cup už má Manchester City v kapse. V FA Cupu jej za týden čeká semifinále proti Arsenalu. V srpnu pak bude dohrávat Ligu mistrů. V odvetném osmifinále proti Realu Madrid bude hájit venkovní výhru 1:2.

Pep Guardiola říká, že je pro něj druhé místo v Premier League víc než zisk anglických pohárů.

„Tato organizace chce vyhrávat tituly, takže to samozřejmě není v této sezóně dokonalé uspokojení. Ale je to také uznání, že náš rival byl v této sezóně neuvěřitelný. Nebyli jsme na jeho úrovni.“

„Nemůžeme ale popřít, že druhé místo v lize je lepší než vítězství v FA Cupu, vítězství v Carabao Cupu a dalších pohárech a také víc než jen kvalifikace do Ligy mistrů, o kterou bojují ostatní kluby.“

„Nebyli jsme nejlepší. Jeden tým byl lepší. Ale my jsme lepší než 18 dalších týmů. To je náš cíl pro tuto sezónu.“

Pepu Guardiolovi končí stávající kontrakt s Manchesterem City v roce 2021. Uvidíme, jak se vyřeší jeho budoucnost.