Zpět na » Premier League » Bitva o Ligu mistrů pokračuje, Manchester United si hladce poradil s Brightonem

Premier League - Bitva o Ligu mistrů pokračuje, Manchester United si hladce poradil s Brightonem

Bitva o Ligu mistrů pokračuje, Manchester United si hladce poradil s Brightonem © skysports.com - Greenwood proti Brightonu jeden gól dal a na jeden asistoval

2

01.07. - REVIEW Rudí ďáblové disponují výbornou formou. V rámci Premier League neprohráli už osm utkání v řadě, naposledy si poradili s Brightonem, na jehož hřišti zvítězili 3:0. Dvěma góly se blýskl Bruno Fernandes.

Brighton - Manchester United 0:3

Branky: 16. Greenwood, 29. B. Fernandes, 50. B. Fernandes

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Duffy, Dunk (C) (81. Bernardo), Burn - Lamptey (46. Trossard), D. Pröpper (46. Maupay), D. Stephens, Bissouma, Montoya - Mac Alister (81. Mooy) - Connolly (87. March).

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (64. Williams) - P. Pogba (64. McTominay), N. Matić - Greenwood, B. Fernandes (64. Pereira), Rashford (78. D. James) - Martial (78. Ighalo).

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec provazu. Manchester United od začátku zatlačil soupeře do defenzivy a úvodní šanci si vytvořil ve 12. minutě, Fernandesova rána pouze orazítkovala levou tyč.

Portugalský záložník dlouho smutnit nemusel, neboť se jeho tým ujal vedení o čtyři minuty později. Wan-Bissaka uvolnil Masona Greenwooda, anglický mladík zamířil přes obránce Dunka neomylně k levé tyči Ryanovy svatyně.

Netrvalo dlouho a svěřenci kouče Solskjaera disponovali dvoubrankovým náskokem. Ve 29. minutě Pogba našel na středu volného Fernandese, který vypálil z první. Balón se ještě otřel o jednoho z bránících hráčů a skončil v síti.

Manchester United je v lize osm zápasů v řadě bez porážky (zdroj: skysports.com)

Rudí ďáblové pokračovali v aktivním pojetí hry a v úvodu druhého poločasu definitivně rozhodli o svém vítězství, na 3:0 zvýšil Bruno Fernandes, jenž se krásně položil z voleje do Greenwoodova centru a připsal si druhý zásah v utkání.

Brighton chtěl dosáhnout alespoň čestného zásahu a nebyl od něj vůbec daleko, avšak se střelami Connollyho i Maupaye si poradil de Gea, Trossard pro změnu pálil vedle.

Manchester United zvítězil na půdě Brightonu tříbrankovým rozdílem a opět dostal pod tlak čtvrtou Chelsea, na kterou ztrácí dva body. Na The Blues čeká ve středu derby s West Hamem.