Zpět na » Premier League » Mario Melchiot: Frank Lampard by měl postavit obranu Chelsea kolem Antonia Rüdigera

Premier League - Mario Melchiot: Frank Lampard by měl postavit obranu Chelsea kolem Antonia Rüdigera

Mario Melchiot: Frank Lampard by měl postavit obranu Chelsea kolem Antonia Rüdigera © goal.com, fotbalportal.cz - Antonio Rüdiger

0

Líbilo se

11.06. - Velkou část podzimu vynechal Antonio Rüdiger kvůli zranění. Do hry se vrátil až v polovině prosince. Poté už pravidelně nastupoval v obraně Chelsea. Sedmadvacetiletý německý stoper by se měl stát podle Maria Melchiota, bývalého hráče Blues, ústřední postavou defenzivy londýnského klubu. Měl by být stoperem číslo jedna.

Antonio Rüdiger přišel do Chelsea v roce 2017 z AS Řím za zhruba 29 miliónů liber. Dosud odehrál v modrém dresu ve všech soutěžích dohromady 105 utkání. Osmnáct z nich zaznamenal v této sezóně. Nízký počet je zapříčiněn zraněním.

Proto musel Frank Lampard více zapojit do hry Andrease Christensena, Kurta Zoumu a také mladého Fikaya Tomoriho. Defenziva Blues ovšem vypadá v této sezóně hodně zranitelně. Během úvodních 29 ligových kol inkasovala už 29 gólů. To je více než kterýkoliv jiný klub z TOP 6.

Antonio Rüdiger se dostal do plné kondice a pomohl na začátku jara ke zlepšení. Mario Melchiot, který nastupoval za Chelsea v letech 1999 až 2004, se domnívá, že by se měl německý stoper stát stěžejní postavou Chelsea.

„Má v Chelsea dobré postavení a opravdu se mi jako fotbalista moc líbí. Líbí se mi, jak hraje. Vede si skutečně dobře. Je silný, vrátil se po zranění a hraje dobře. I když ostatní měli šanci zaujmout jeho místo, on si jej vybojoval zpátky.“

„Dalším krokem je vybudovat obranu kolem něj. Je důležité pro něj najít partnera do středu obrany. Musí to být nějaký odlišný typ. Nemůžete mít dva stejné stopery.“

„Chelsea mu musí najít parťáka. Chtělo by to nějakého technického středního obránce. Rüdiger je silný a dává soupeři jasně najevo, kde je jeho území.“

Blues zatím drží příčku, která zajišťuje účast v příštím ročníku Champions League. Do konce sezóny ji ale čekají ještě tuhé boje.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 11.06. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 white lives matter Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

To určitě... Melchiot se asi nedívá na zápasy. Však po zranění je snad náš nejhorší stoper a to jsem se k jeho návratu upínal.

MaraHCFC

Souhlasím.

AVSuvorov

souhlasim. ale popravde musi on take prestat chybovat. verim, ze muze byt vudce

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články