Zpět na » Premier League » Nejlépe placený hráč Arsenalu odmítl snížení platu, na rozdíl od svých spoluhráčů

Premier League - Nejlépe placený hráč Arsenalu odmítl snížení platu, na rozdíl od svých spoluhráčů

Nejlépe placený hráč Arsenalu odmítl snížení platu, na rozdíl od svých spoluhráčů © express.co.uk - Mikel Arteta a Mesut Özil

1

Líbilo se

21.04. - Včera vedení Arsenalu oznámilo, že dospělo ke vzájemné dohodě s hráči, trenéry a realizačním týmem na snížení platů ve výši 12,5 procenta za kalendářní rok. Nicméně ne všichni s podobným rozhodnutím souhlasili, proslýchá, že tři hráči prvního týmu nebyli tímto krokem úplně přesvědčeni. A byl mezi nimi i záložník Mesut Özil.

Pandemie koronaviru páchá velké škody nejen na zdraví obyvatelstva celého světa, ale zanechává stopy i na ekonomice firem, fotbalové kluby nevyjímaje.

Většina z nich se musí v těžké době uskromnit a žádá o to i své hráče, kteří jsou nuceni si sáhnout na platy, aby se jejich chlebodárci lépe snášeli nelehké období, kdy jsou značně omezeny příjmy, které za běžného režimu plynou do klubových pokladen.

Tak jako v Arsenalu, který se stal prvním klubem Premier League, kde si hráči snížili svoje příjmy. Zbylé týmy totiž zvolily prostředek odkladů vyplácení mezd. Ovšem proslýchá se, že tři hráči takové rozhodnutí odmítli. A měl by mezi nimi být i nejlépe placený hráč týmu Mesut Özil. Tomu na účet týdně putuje 350.000 liber. Německý reprezentant ale není přesvědčen o tom, že takový krok je nezbytně nutný.

„Odklad je možnou volbou, ale v tuto chvíli nesouhlasíme se snižováním platů, když kluby mohou vykázat stejný zisk jako minulý rok," uvedl dříve agent německého fotbalisty Erkut Sogut.

Nejlépe placení hráči Arsenalu - částky v librách za týden

Podle Daily Mail je Özil svolný ke snížení platu směrem do budoucna, ale chce mít jistotu, že současná koronavirová krize skutečně zasáhla klubovou ekonomiku. Potom je ochoten přistoupit i na větší snížení, než je současných 12,5 procenta.

„Jaký to bude mít skutečný dopad na kluby uvidíme za tři až šest měsíců, ale nemůžeme to vědět teď," pokračoval Sogut.

„Takhle by to navíc nemělo fungovat, aby předložili návrh jednomu hráči prvního týmu a pak ho požádali, aby šel za ostatními a získal od nich souhlas. Takhle by jednání o individuálních smlouvách nemělo probíhat."

Původně hráči s návrhem nesouhlasili, když ho předložil zástupce hráčských odborů PFA Hector Bellerín. Ale klíčovou roli sehrál manažer Mikel Arteta, během rozhovorů minulou středu, který pomohl změnit názor hráčů.

Britská média uvádí, že pokud se Arsenal během příštích dvou sezón dostane do Ligy mistrů, obětovaných 12,5 procenta dostanou členové prvního týmu zpět.

Pokud se Arsenalu podaří vyhrát Evropskou ligu, dostali by hráči zpět 7,5 procenta. Naproti tomu jim klub nevrátí ani libru, pokud Kanonýři zůstanou mimo pohárové příčky.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

.....budoucí posila pro komika Smajlík 2 Smajlík 2 ten mu ještě zvedne plat na 500 000 aby nešel jinam Smajlík 3 Smajlík 13

TuffGong
Wazz - 21.04. Odpovědět

tobě někdo dovlolil mluvit bělásku? táhni k pásu a makej na cigoše ty ostravská incestní špíno

Wazz

twl zmetek jeden. predvadi kulovy, hraje tuzku, bere mnohem vic nez mnohem platnejsi hraci gunners a jeste tyhle kecy... zbavit se toho smejda klidne zadarmo, rikam to uz dva roky. nejhorsi nakup arsenalu za poslednich 20 let, bez diskuze!! management by ho mel dle me vyrazit s verejnou ostudou, jako nechteneho, neperspektivniho, zbytecneho a navic totalne bezcharakterniho. a jeho plat bych rozdelil mezi Aubu a Martinelliho. hajzl jeden zacmnouzenej..

HyperioN

Tureckej muslimskej šmejd .... Smajlík 14

pavelprvni

Přesná charakteristika.

AVSuvorov

Myslím, že fanouškům Arsenalu se hodně uleví až odprejskne.

Messi777
Kuzma - 21.04. Odpovědět

Charakter Smajlík 3

Kuzma

Dřív to byl jeden z mých oblíbených hráčů a není se čemu divit, byl fantastický, ale postupem času mu peníze začali dělat větší starosti než fotbal a tím u mě klesl

Tomguncz9

při slově Ozil vidím rudě...

Vincent12
Reklama
Reklama
Nejnovější články