Zpět na » Premier League » Chelsea už zná rozhodující datum. Podle Christensena chce udržet všechny hvězdy, včetně Hazarda

Premier League - Chelsea už zná rozhodující datum. Podle Christensena chce udržet všechny hvězdy, včetně Hazarda

Chelsea už zná rozhodující datum. Podle Christensena chce udržet všechny hvězdy, včetně Hazarda © metro.co.uk, fotbalportal.cz - Chelsea se bude odvolávat

2

Líbilo se

26.03. - Jedenáctého dubna dojde k důležitému slyšení. Londýnská Chelsea se bude odvolávat proti zákazu přestupů během dvou následujících přestupových období. Tento zákaz má trvat do července 2020. Navíc byl klub ze Stamford Bridge pokutován částkou ve výši 460 000 liber. Peněžní trest obdržela i anglická Fotbalová asociace. Blues také nebudou chtít pouštět pryč své hvězdy.

Před pár dny Andreas Christensen odhalil, že klub se bude přes léto snažit udržet všechny své hvězdné hráče, tedy včetně Edena Hazarda. Je to jasná reakce na sankce, které Chelsea obdržela. Sám Christensen není se svým herním vytížením spokojený a byl by zřejmě nakloněn odchodu.

Ovšem ani ho Blues nechtějí pustit. Christensen poukázal na to, že hráči Chelsea byli informováni o tom, že přes léto se nebudou konat žádné odchody.

„Situace, ve které jsem skončil, bylo velmi těžké přijmout. Zprávy, které jsme obdrželi, jsou, že Chelsea se proti případu nemůže odvolat, a proto chce udržet všechny své hráče,“ uvedl dánský obránce.

Chelsea byla potrestána zákazem, který má trvat až do července 2020. Také dostala pokutu ve výši 460 000 liber za 29 porušení pravidel FIFA o mezinárodních přestupech nezletilých hráčů. K tomu došlo během února.

FIFA prošetřovala více než 100 případů. Projednávaly se případy i několik let dozadu. U Chelsea bylo shledáno 92 porušení článku č. 19 - pravidlo zakazující registraci nezletilých hráčů, poplatky třetí straně i vliv na hráče jiných klubů.

Chelsea se úspěšně obhájila v 63 z těchto případů u disciplinární komise FIFA. Ale byla shledána vinnou v 29 nelegálních případech.

Klub ze Stamford Bridge dostal 90 dní na to, aby „napravil situaci zúčastněných nezletilých hráčů. I anglická Fotbalová asociace dostala pokutu ve výši 390 000 liber za to, že nechala Chelsea registrovat tyto hráče.

Chelsea i FA důrazně popírají jakákoliv provinění, a proto od počátku upozorňovaly na to, že jejich záměry jsou čisté. V krátkém prohlášení od mluvčího FIFA nebyly uvedeny žádné další podrobnosti.

Barcelona, Real Madrid i Atlético Madrid byly v minulosti také sankcionovány za podobné přestupky. Dalším klubem, který má čelit této hrozbě, je Manchester City.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

dobre te chelsea tak, tu bych seknul uz jen za to skupovani hracu (jen aby je nemela konkurence) kdy maji po hostovackach atd pomalu stovku hracu. zabijeji tim spoustu mladych talentu jen pro svou sobeckost, a ted diky jejich unfair jednani zakazou i nevyuzitym hracum odejit nekam kde by mohly hrat. ta chelsea je peknej schit, dobre jim tak. klidne bych jim nafaril i 2 roky trestu za tohle

HyperioN

Ty jsi dobrej retard Smajlík 3

BlueFor16years
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články