Zpět na » Premier League » Sergio Agüero srovnal Shearera. Vtipálek Mike Dean mu pak schoval míč

Premier League - Sergio Agüero srovnal Shearera. Vtipálek Mike Dean mu pak schoval míč

Sergio Agüero srovnal Shearera. Vtipálek Mike Dean mu pak schoval míč © standard.co.uk, fotbalportal.cz - Mike Dean laškoval s Agüerem

1

10.02. - VIDEO Na rozkladu Chelsea se podílel třemi góly. Obstaral tak polovinu branek svého mužstva. Pro Sergia Agüera ovšem dosažení hattricku nebylo ničím novým. Argentinský ostrostřelec to v Premier League dokázal už pojedenácté, čímž vyrovnal rekordmana Alana Shearera. V aktuálním ročníku se dostal na metu 17 gólů. Tabulku střelců vede společně s Mohamedem Salahem z Liverpoolu.

Právě tyto dva celky - Manchester City a Liverpool - se přetahují o aktuální vedení v Premier League. Momentálně jsou po výhře 6:0 nad Chelsea na prvním místě Citizens. A to díky lepšímu skóre. Liverpool má shodný počet bodů. Reds mají navíc jeden zápas k dobru.

Od Manchesteru City to bylo proti Blues skutečné galapředstavení. Sergio Agüero zvyšoval ve 13. minutě nádhernou střelou z dálky na 2:0. Jeho projektil letěl rychlostí 115 km/h. O 6 minut později po velkých zmatcích v defenzivě Chelsea navýšil vedení domácích na 3:0.

Ve druhém poločase pak proměnil pokutový kop a dosáhl na další hattrick. V této sezóně nastřílel už 17 branek, čímž vyrovnal vedoucího Mohameda Salaha.

Ovšem především to pro něj byl již 11. hattrick v Premier League. Vyrovnal famózního Alana Shearera. Takový počin před Argentincem nedokázali ani takoví šutéři jako Thierry Henry, Robbie Fowler, Wayne Rooney, Luis Suárez a další.

aguero

Aguero má už jedenáctý hattrick (zdroj: skysports.com)

V 65. minutě jej Pep Guardiola stáhl ze hřiště a Sergio Agüero si užil zasloužený potlesk vestoje. Po zápase si došel pro míč na památku za hlavním rozhodčím Mikem Deanem. Ten s ním trošku zalaškoval, když si balón schoval za zády pod trikot. Nakonec jej ale s úsměvem a gratulací předal šťastnému střelci.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.